Uudis

Riik plaanib sügiseks juurde tellida üle kolme miljoni kaitsemaski

Foto: Shutterstock

Riigi keskses varus on sügiseks olemas umbes kaks kolmandikku vajaminevast isikukaitsevahendite tagavarast, samas tuleb juurde tellida rohkem kui kolm miljonit maski, vahendab ERR.

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles ERR-ile, et sügiseks koostatud stsenaarium on tehtud sellise arvestusega, et isikukaitsevahendeid läheb vaja kaks kuni kolm korda rohkem kui aprillis.

“Keskses varus on praegu näiteks olemas 7,7 miljonit kirurgilist maski,” ütles Aab ERR-ile ja lisas, et neid on vaja veel juurde tellida.

Täpsemalt oleks rahandusministeeriumi andmetel juurde vaja 1,7 miljonit kirurgilist maski. Lisaks tuleb tarnida ka respiraatoreid ehk FFP2- ja FFP3-maske.

FFP2-respiraatoreid on ministeeriumi teatel 1,2 miljonit ning juurde tuleks tellida veidi üle 900 000 maski. Kõige tugevama kaitsefunktsiooniga ehk FFP3-maske aga riiklikus varus pole ning neid oleks vaja pea 370 000.

Aab selgitas ERR-ile, et kõiki isikukaitsevahendeid on planeeritavast kogusest olemas ligi kaks kolmandikku, kuid see arv muutub, sest haiglatel kulub neid pidevalt oma igapäevatöös.

Reedel teatas poekett Prisma, et nende kauplustes on viimastel nädalatel kaitsemaskide müüginumbrid suurenenud. Ka näiteks ehituspood Bauhausi e-poes on laost erinevad FFP2- ja FFP3-maskid otsa saanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.