Uudis

Roosa lindi jooks avab rinnavähi ennetuse kuu

Roosa lindi jooksul osaledes aitad tõsta teadlikkust rinnavähist.Foto: MTÜ Elu Nimel

Tallinnas Kadrioru pargis peetakse 8. oktoobril viies roosa lindi jooks, mille eesmärk on tõsta naiste ja meeste teadlikkust rinnavähi skriiningprogrammi olulisusest ning selle läbi suurendada varajases staadiumis rinnavähi avastamise protsenti.

Jooksu piletimüügist annetab MTÜ Elu Nimel raha kümne naise 3D areooli ja nibu mikropigmentatsiooni teostamiseks. Tegemist on kosmeetilise tätoveeringuga, mis loob illusiooni loomulikust rinnast. 

“Oktoober on rinnavähi teadlikkuse kuu. Propageerides tervislikke eluviise ja igapäevast kehalist aktiivsust soovime näidata üles solidaarsust rinnavähi patsientide ja nende lähedastega ning suurendada rinnavähi sõeluuringust osavõttu,“ ütles MTÜ Elu Nimel juhatuse esimees Reio Vilipuu. “Meie suurim soov on, et pahaloomulised muutused avastataks võimalikult varakult ning naised osaleksid sõeluuringus ja laseks oma rindu kontrollida.”

Eestis oodatakse rinnavähi sõeluuringule 50–69-aastaseid naisi iga kahe aasta tagant. 2022. aastal on tasuta sõeluuringule oodatud ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970 ja 1972.

Eestis diagnoositi viimase statistika järgi 2019. aastal esmajuhtudest rinnavähki 841 naisel ja 4 mehel. Diagnoosi hetkel oli haigus 49,2 protsenti naistel juba levinud staadiumis. 

Roosa lindi jooksule on oodatud kõndima või jooksma kõik – nii naised, mehed kui lapsed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.