Uudis

Saare vallavanem astub koroonakriisi tõttu tagasi: ma ei otsi süüdlasi

Saare vallavanem Madis Kallas.Foto: Saaremaa vald / Facebook

Saaremaa vallavanem Madis Kallas teatas, et võtab koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse ja astub maikuus vallavanema kohalt tagasi, et taastada vallavalitsuse töörahu.

Vallavanem märkis, et COVID-19 leviku tõttu on viimane pea poolteist kuud Saaremaa, aga ka kogu Eesti ja maailma vaatest olnud väga keeruline aeg ning samal ajal on käinud ka võimalike süüdlaste otsimine, vahendas Saaremaa vald sotsiaalmeedias.

“Ma ei otsi süüdlasi ja ei soovi kedagi süüdistada. Kõik otsused, mis erinevate inimeste poolt langetati, olid tehtud selle hetke teadmiste põhjal. Meile laekunud infole tuginedes kujundas oma seisukoha ka vallavalitsus,“ viitas Kallas märtsi alguses korraldatud suurürituste lubamisele.

Täna ajas tagasi vaadates on väga selgelt näha, et vallale antud sisendid olid ekslikud, nentis ta. “Vallavalitsuse juhina ei suutnud ma sel ajahetkel olukorda piisavalt kriitiliselt hinnata ega saadud infot ümber lükata. Seepärast on õige, et ma lahkun vallavanema ametist. Nii saab Saaremaa vallavalitsus tagasi töörahu, mille tagamine oleks minu jätkamisel keeruline,” võttis Kallas oma otsuse tagamaad kokku.

Vallavanem avaldas lootust, et vallavolikogu maikuu istungiks on vallavalitsuse uus koosseis koalitsiooni poolt paigas. “Hetkel need läbirääkimised alles algasid ja vallavanema kandidaatide nimede avaldamine on praegu veel ennatlik.”

Uue vallavanema ametisse nimetamiseni jätkab Kallas vallavalitsuse töö ja kriisikomisjoni juhtimist. “Kindlasti olen edaspidi valla tegemistel igati toeks ja abiks läbi vallavolikogu liikmelisuse,“ viitas Kallas valmisolekule naasta volikogu liikme kohale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.