Uudis

Saaremaal avastati kahel hooldekodu elanikul koroonaviirus

Saaremaa Südamekodu hooldekodu kahe elaniku koroonaviiruse analüüs osutus positiivseks. Mõlemad hooldekodu elanikud paigutati eile õhtul Kuressaare haiglasse ravile, nende seisund on stabiilne ning nad on arstide järelevalve all.

Terviseameti sõnul võetakse proove nakatanutega kokku puutunud elanikelt ja töötajatelt ning rakendatakse vajalikke täiendavaid ohutusmeetmeid.

Hooldukodu ruumid puhastatakse

Terviseameti lääne regionaalosakonna juht Kadri Juhkami kinnitusel on terviseamet hooldekoduga pidevas kontaktis ning tegeleb kontaktsete väljaselgitamisega. Juhkami sõnul hooldekodu ruumid puhastatakse ning testitulemuste selgumiseni on elanike liikumine ka hooldekodu siseruumides piiratud. Hooldekodus on hetkel 40 elanikku.

“Terviseameti soovituste kohaselt asusime ise oma elanikke ja töötajaid testima. Kõik töötajatega seotud proovid on olnud seni negatiivsed. Ühel elanikul olid haigusetunnused ning palusime testida ka täiendavalt kahte elanikku, kes temaga kokku puutusid,” ütles Saaremaa Südamekodu juhataja Piret Pihel.

“Praeguseks on teada, et kahe inimese puhul, kel proovi võtmise ajal polnud nähtavaid haigustunnuseid, on proovi tulemus osutunud paraku positiivseks. Panime maja isolatsiooni juba ülemöödunud nädalal ning oleme üritanud teha parima, et kaitsta oma elanikke ja töötajaid, kasutades isikukaitsevahendeid nii palju kui võimalik,” lisas Pihel.

Piheli sõnul on hooldekodu erinevad korrused tsoneeritud ja praegu on soovitatud kõigil elanikel olla tubades, et kontaktide arv oleks minimaalne.

“Koostöös terviseameti, sotsiaalkindlustusametiga ja Saaremaa vallaga teeme oma parima, et hoida olukord stabiilsena,” lisas Pihel.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses