Uudis

Saaremaal levib laste seas väga nakkav enteroviirus

Enteroviirusnakkuse ennetamiseks on väga oluline korralik kätehügieen.Foto: Shutterstock

Kuressaare haigla teatel levib saarel laste seas enteroviirus, mis tekitab suu limaskestale, kätele ja jalgadele ville.

Kuressaare haigla hoiatas ühismeedias nii saarlasi kui ka saarel suvitajaid, et hetkel on laste seas ringi liikumas enteroviirus, mis tekitab suu limaskestale, kätele ja jalgadele ville, esineda võib ka gripilaadseid sümptomeid.

Viirus levib kõige usinamalt kontakti teel. Sestap soovitab haigla veel kord lastele üle rääkida ja veidi rohkem jälgida tavalise korrektse kätepesu vajadust ja tehnikat. Eriti oluline on selle viiruse puhul pesta käsi pärast vetsus käimist ja enne söömist.

“Muud erilist teadust polegi – seep ja vesi on parim ennetus. Kui olukord nõuab, saab perearsti nõuandeliinilt 1220 kiiret nõu ja abi, samuti võib olla abi käsimüügiravimitest,” soovitab haigla.

Nii näiteks on sügeleva villilise lööbega on soovitatav appi võtta tooted, mida kasutatakse ka tuulerõugetäppide korral. Villide sügelust aitavad vähendada ka näiteks allergiaravimid. Suhu ja limaskestadele tekkivate villide korral leiab apteegist lidokaiini ja kummeliekstraktiga suuõõne- ja igemegeele ning teisi tooteid spetsiaalselt suuõõne haavanditele.

Sagedamini nakatuvad villilisse enteroviirusesse kuni kümne aasta vanused lapsed, kuid haigestuda võivad ka noorukid ja täiskasvanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.