Uudis

Saaremaale saadetakse kolm meditsiinitelki, appi võib minna ka päästeamet

Meditsiinitelgid Saaremaal 2019. aastal toimunud õppuse ajal. Tegu ei ole artiklis räägitud PERHi telkidega, foto on illustratiivne.Foto: Geenius Meedia/Ronald Liive

Seoses Kuressaare Haigla abipalvega on Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) saatmas Kuressaarde kolm meditsiinitelki ning vajadusel on PERH valmis saarlasi ka täiendavalt aitama.

Saarlased palusid endale appi ka päästeameti. Kui seni võis Saaremaal näha ringi sõitmas erivarustuses kiirabibrigaade, siis nüüd on haigla taktikat muutnud ning kutsub haigussümptomitega inimesi proove andma haigla juurde.

NB! Kuressaare Haiglasse ei tohi ükski koroonaviiruse kahtlusega inimene ise minna, täpsemad juhised edastab kiirabitöötaja igale patsiendile telefonitsi!

Kuressaare haiglas avati drive-in koroonaproovide võtmine

Eestis on koroonaviiruse epitsentriks langenud Saaremaa, kust on alguse saanud suurem nakatumine ning tuvastati ka viiruse kohapealne levik.

Suurest töömahust lähtuvalt võttis Kuressaare Haigla proovide võtmisel kasutusele uue taktika. Kui seni sõideti kiirabibrigaadidega Saaremaa peal ringi, siis nüüd palutakse inimestel oma autodega sõita haigla parklasse, kus tervishoiutöötaja võtab patsiendilt proovi ilma, et ta oma isiklikust autost lahkuks.

Uue taktika puhul on oluline märkida, et niisama ähmase kahtluse korral ei tohi haiglasse ükski inimene pöörduda vaid sellist võimalust pakutakse vaid neile inimestele, kes on saanud oma perearstilt, perearsti nõuandeliinilt tagasisidet, et nad peaksid laskma võtta koroonaviiruse proovi. Sama kehtib ka häirekeskusesse helistanute korral.

Uue taktika kasutuselevõtu kohta sai terviseamet infot alles pärast seda, kui haigla oli selle avalikult teatavaks teinud. Ameti pressiesindaja Eike Kingsepp ei vastanud Geeniuse küsimuse peale, kas selline teguviis on ameti poolt aktsepteeritav.

PERH läheb saarlastele appi

Eile teatas Kuressaare haigla, et nad on palunud terviseametilt abi saada mandrilt juurde lisabrigaad, kuid nende abipalvele ei ole amet pea 24 tunni jooksul vastanud. Kingsepa sõnul saadi abipalve küll kätte, kuid seda ei olnud praeguses olukorras võimalik täita.

Lisaks terviseametile on saarlased endale appi kutsunud ka põhja-eesti regionaalhaigla (PERHi) ja päästeameti. PERHi kommunikatsiooniteenistuse juhataja Hede Kerstin Luik kinnitas Geeniusele, et Saaremaale saadetakse kolm meditsiinitelki ning vajadusel on nad valmis kolleege veelgi aitama.

Päästeameti Lääne piirkonna valvepressiesindaja kinnitusel on Kuressaare Haigla abipalve nendeni jõudnud, kuid veel pole otsustatud, kas ja millises mahus saab päästeamet antud olukorras abi pakkuda.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.