Uudis

Sageli on koroonapuhangute taga ohutunde minetanud noored

Foto: Shutterstock

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) hoiatas neljapäeval Genfis toimunud pressikonverentsil, et mitmes riigis taas pead tõstvate koroonaviiruse puhangute taga on piirangutest tüdinenud ning sotsiaalse distantsi hoidmise soovitusi eiravad noored.

WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus tõdes pressikonverentsil, et maailmas üle 660 000 elu võtnud pandeemia on küll rohkem mõjutanud eakaid ja krooniliselt haigeid inimesi, kuid toonitas, et tegelikult pole nooredki võitmatud.

“Pandeemia ohjeldamisel on olnud suur proovikivi noorte inimeste veenmine selles, et nemadki on ohus,” rääkis Tedros, kelle sõnul on olnud haigestumise vältimiseks antud soovitusi eiravad noored nakatumiste arvu suurenemise põhjustajad nii mõneski põhjapoolkera riigis.

WHO andmetel lisandub nakatumisi tihti näiteks ööklubides toimunud pidudelt. “Noored peavad järgima enda ja teiste kaitsmiseks samu ettevaatusabinõusid, nagu kõik teised,” toonitas Tedros.

Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson nentis Tervisegeeniusele, et suur osa inimesi, nende hulgas sageli noored, ei põe haigust raskelt ja hakkavad õige pea suhtuma sellesse kui tavalisse viirusesse, argipäevasesse asja.

Kui haigus hakkab tunduma tavalisena, suureneb ka inimeste omavaheliste kontaktide hulk ja see omakorda toob tõenäoliselt kaasa nakkusjuhtude lisandumise.

“Need inimesed, kes riskigruppi ei kuulu, tunnevad ennast vabamalt, samas kui teatud segmendile, vanemale elanikkonnale ja tervishoiusüsteemile on viirus riskifaktor. Kuid saab olema väga raske panna inimestele taas peale selliseid piirangumeetmeid nagu see oli kevadel, kui pandeemia pead tõstis,” nentis Peterson.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.