Uudis

Said positiivse PCR testi tulemuse ja terviseamet pole veel helistanud? Isolatsiooni pead ikka jääma

Terviseamet muutis omikroni kiire leviku tõttu lähikontaktsete kaardistamist.Foto: Shutterstock

Koroonaviiruse omikroni variandi kiire leviku tõttu muutis terviseamet epidemioloogilise uuringu läbiviimise strateegiat ja keskendub esmajärjekorras inimestele, kellel on tuvastatud viiruse delta tüvi. Teiste nakatunutega võetakse ühendust valimi alusel.

Ülejäänud nakatunud, kellega terviseamet telefoni teel ühendust ei võta, saavad käitumisjuhised tekstisõnumi ja e-kirjaga.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul jätkab amet võimalike nakkuskollete tuvastamist ja olukorra kaardistamist, kuid peamist tähelepanu pööratakse delta tüve leviku piiramisele, millega kaasneb suurem haiglakoormuse tõus.

„Paneme rõhu hetkel ohtlikuma tüve piiramisele ja loomulikult jätkame lasteasutuste nõustamise ja riskirühmadele suunatud tegevustega. Siinkohal tuleb rõhutada, et isolatsiooni tuleb jääda kõigil positiivse tulemuse saanud inimestel, ka neil, kellele terviseamet ei helista. Nakatunu saab ka ise oma lähikontaktseid teavitada, kes peavad selle järel oma tervist jälgima ja tegevusi planeerima nii, et viirus edasi ei leviks,“ lisas Härma.

Nakatumise kasvu on märgata kõigis terviseameti regioonides, eriti hakkavad silma nakkusjuhtumid ettevõtetes ja koolides. Viiruse levik on ulatuslik ning järgnevad päevad toovad uusi nakatunute rekordeid.

Lähipäevadel arutab amet, kuidas tulla toime järjest kasvava koormusega esmatasandi tervishoius, millega kaasnevad arutelud, millises järjekorras on parim laialdasest PCR testimisest loobuda.

Terviseameti hinnangul saab seda teha üksnes viisil, et kõik nakatunud oleksid jätkuvalt teadlikud nakatumisest ja saaksid oma tervist jälgida ning käitumist planeerida. Samuti peab ametil koostöös partneritega säilima usaldusväärne arusaam nakkuse levikust, et planeerida tervishoiusüsteemi võimekust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.