Uudis

Sel sügisel pakutakse tasuta gripivaktsiini ka rasedatele ja koolieelikutele

Gripp erineb teistest hooajalistest viirustest nii pikema ja raskema kulu poolest kui ka tõsise tüsistuste ohu tõttu.Foto: Shutterstock

Kui mullu pakuti esmakorselt tasuta gripivaktsiini kõigile üle 65-aastastele eakatele, siis sel hooajal on tasuta vaktsineerimine laiendatud märksa laiemale sihtgrupile.

“Sügisest on tasuta gripivaktsiin kättesaadav üld- ja erihoolekande teenusel olevatele inimestele, kõigile üle 60-aastastele eakatele, rasedatele, lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele,” kinnitas tervisekassa esindaja Vivika Tamra.

Otsus tugineb immunoprofülaktika ekspertkomisjoni hinnangule, mille kohaselt peaksid riikliku immuniseerimiskava gripivastase vaktsineerimise sihtrühmana kuuluma ka rasedad, lapsed vanuses 6 kuud kuni 7 eluaastat ning üle 7-aastased alaealised, kes kuuluvad gripi riskirühma.

Gripi riskirühma loetakse alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk raskelt haigestuda – lapsed, kellel on südameveresoonkonna haigused, onkoloogilised haigused, immuunpuudulikkus, diabeet või obstruktiivne kopsuhaigus.

Gripivastase vaktsineerimise kulutõhusust ja efektiivsust hinnanud Tartu Ülikooli teadlased on leidnud, et grippi haigestumisel on suurim risk komplikatsioonide tekkeks alla 2-aastastel, üle 65-aastastel, rasedatel ja kroonilisi haigusi põdevatel inimestel.

Tasuta gripivaktsiin jõuab Eestisse oktoobris, vaktsineerima hakatakse riskigruppe hiljemalt novembrist.

Loe ka, millised sümptomid viitavad gripile, kes on enim ohustatud ja kuidas ennast kaitsta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.