Uudis

Selgus, missugused haigusnähud ilmnesid patsiendil, kelle haigestumise tõttu tekkis katkestus AstraZeneca koroonavaktsiini katsetamisel

Foto: Shutterstock

CNN-i valdusse jõudis aruanne, milles on avaldatud üksikasjad seletamatu haigestumise kohta, mis tabas AstraZeneca koroonaviiruse vaktsiini uuringus osalenud vabatahtlikku.

9. septembril anti teada, et kuna koroonavaktsiini uuringus osalenud vabatahtlikul ilmnesid seletamatud neuroloogilised haigusnähud, on peatatud vaktsiini katsetamine (loe uudist siit). Ravimifirma ei kommenteerinud esialgu, missugused haigustunnuused katsealusel ilmnesid,

CNN-i valduses olevas aruandes on avaldatud, et koroonavaktsiini katsetanud tervel 37-aastasel naisel tekkisid pärast teist vaktsiiniannust transversaalse müeliidi ehk seljaajupõletiku sümptomid ning naine viidi 5. septembril täpsemateks uuringuteks haiglasse.

Aruandes on kirjeldatud, et pärast esimest vaktsiiniannust, mille katsealune sai juuni alguses, ei tekkinud mingeid kõrvalnähtusid. Teise annuse sai vabatahtlik augusti lõpus. Kahe nädala pärast, septembri alguses tekkis tal aga raskusi kõndimisega, esines valu ja nõrkus kätes ning mujal kehas, peavalu, raskused käte kasutamisel. Märgitud on, et naisel diagnoositi transversaalne müeliit.

Aruandes kinnitatakse, et teistel uuringus osalejatel ei ole sarnaseid kõrvalnähtusid diagnoositud. Naise läbi vaadanud neuroloog nentis ka, et patsiendil on hakanud parem. “Sümptomid taanduvad, jõud taastub ja paranenud on käteosavus.”

USA riikliku allergia- ja nakkushaiguste instituudi direktor dr Anthony Fauci ütles CNN-ile, et peab ilmnenud kõrvalnähtusid ühekordseks ja et uuringus osalevad arstid pööravad sarnaste sümptomite võimalikule esinemisele kindlasti tähelepanu.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.