Uudis

Selle suve viimane reoveeuuring: viirusetase on pea üle Eesti kahanenud mõõdukaks või väheseks

Reoveeuuringu tulemused 28. juulist 2. juulini.Allikas: Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused kinnitavad koroonaviiruse koguste vähenemist üle Eesti. Väga suure viirusesisaldusega kohti seekordsel tulemuste kaardil pole. 

Kui veel nädala eest leidus uuringutulemusi kajastaval kaardil üks tumepunasega märgitud asula, mis viitas reovee väga suurele viirusesisaldusele, siis äsja lõppenud uuringuetapi tulemuste kaart on värvunud pea ühtlaselt roheliseks ja kollaseks. See näitab, et koroonaviirusekogus reovees on valdavalt vähene või mõõdukas. 

Eelmisel nädalal oli koroonaviirusesisaldus väga suur Viimsi-Muuga veepuhasti piirkonnas, kuid sel nädalal on uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul olukord muutunud ja piirkonnas viirusekandjaid pole või on neid väga vähe. „Kaardil torkab silma Ida-Virumaa, kus koroonaviirusesisaldus on erinevates asulates ühtlaselt mõõdukas,“ märkis Tenson.  

Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes ja üle 10 000 elanikuga linnades. Viiruse laialdasema leviku ajal võeti proove vajadust mööda ka väiksematest asulatest. Kuna viimastel nädalatel on viiruse levik olnud üle Eesti üsna tagasihoidlik, siis sedapuhku väiksematest asulatest proove ei võetud.

Kuna olukord koroonaviirusega on Eestis praegu stabiilne, siis on 2. juuli reoveeuuring selle suve viimane.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.