Uudis

Sinivetikaoht Pärnu randades on arvatavasti taandunud

Foto: Shutterstock

Eile levis uudis, et Pärnu randades vette minnes tuleb olla ettevaatlik, kuna seal võib olla sinivetikaid. Pärnu linnavalitsusest öeldi täna, et Terviseamet loobus Keskrannas proovide võtmisest, sest ei leidnud mereveest sinivetikaohule viitavaid kogumeid. Rannavalve asendas Keskrannas lehvinud punase lipu kollase lipuga.

„Niisama veest pole mõtet proove võtta,“ ütles Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialist Marve Virunurm. „Jälgime olukorda ja suhtleme pidevalt rannavalve ja terviseametiga. Jahedama ilmaga sinivetikad pigem taanduvad, sest ilm on vetikate vohamiseks ebasobiv.“

Kokkuleppel terviseametiga otsustas linnavalitsus Raeküla kahte randa, Mai kolme randa, Vana-Pärnu randa ja Valgeranda hoiatussilte mitte panna ning jätta need üksnes Keskranda. Samuti lehvib Keskrannas kollane lipp, mis näitab, et suplemine on ohtlik lastele, eakatele ja kehvadele ujujatele.

Olukord võib pidevalt muutuda ja suplejatel tasub olla tähelepanelik. Seda, kas merevees on suures koguses sinivetikaid, saab hinnata vee läbipaistvuse järgi. Kui umbes ühe meetri sügavuses vees seistes pole võimalik näha enda varbaid ja samal ajal puudub lainetus või muu häiriv tegur, mis merepõhjast setteid üles tõstab ja sellega läbipaistvust vähendab, on suure tõenäosusega tegu mikrovetikate massesinemisega.

Kaldale uhutuna on sinivetikad äratuntavad sinakasrohelise õhukese kihina liival või kividel. Jälgida tuleks ka tuule suunda, millest sõltuvalt vetikakogumid kas kuhjuvad randa või kantakse sealt eemale.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.