Uudis

Soome ei arvesta tööreisidel Eestist ja Rootsist koroonanakkuse taset

Foto: Shutterstock

Soome on otsustanud loobuda arvestamast lähteriigi koroonaviirusse nakatumise tasemega tööga seotud laeva- ja lennureisidel Rootsist ja Eestist, ütles siseminister Maria Ohisalo reedel.

Töö tõttu Soome vahet reisijatel ei tule Rootsi või Eesti nakatumisnäitajast olenemata karantiini ega eneseisolatsiooni jääda.

Ohisalo lisas, et oktoobrist alates on kavas lühendada testimisega ka suurema nakatumisnäitajaga riikidest tulijate karantiiniaega, mis praegu on 14 päeva.

Siseminister ütles, et 23. novembrist on kavas võtta kasutusele püsiv reegel, millega nõutakse 25-st kõrgema nakatumisnäitajaga riikidest tulijatelt testitulemusi ja nad võidakse panna karantiini, millest on võimalik vabaneda teise testiga. 

Transpordiminister Timo Harakka lisas, et testimise, mille negatiivne tulemus karantiinist vabastab, peab Soome saabuja ise organiseerima.

Soome otsustas neljapäeval, et alates 19. septembrist ei kehti eneseisolatsiooni nõue enam nendest riikidest saabujatele, kus viimase kahe nädala nakatumise tase 100 000 elaniku kohta ei ulatu üle 25.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.