Uudis

Sotsiaalminister: pealinna haiglate hooned on paljuski vananenud ja seetõttu ei ole neis võimalik tagada nakkusohutust, tuleb ehitada paremate tingimustega haigla

Tallinna Haigla 3D joonis.Foto: AW2 Architecture Workshop Finland OY Eesti filiaal

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles tänasel koroonaviiruse olukorda tutvustaval pressikonverentsil muuhulgas, et valitsus on ühel nõul selle osas, et välja tuleb ehitada Tallinna Haigla.

“Pealinna olemasolevate haiglate hoonestus on paljuski vananenud ja et see tähendab, et mitte kõigis haiglates ei ole seetõttu võimalik tagada kaasaegseid nakkusohutuse reegleid,” tõdes minister.

Tuleb ehitada paremate tingimustega haigla

“Tuleb vaadata ka tulevikku ja ehitada paremate tingimustega haigla,” lausus Kiik, kelle sõnul on selleks hinnanguliselt vaja 380 miljonit eurot, mida taotleb valitsus Euroopa Komisjonilt. Sellele lisandub Tallinna linna omafinantseering ligi 100 miljonit eurot.

Tallinna linnavalitsusest anti teada, et haigla ehitamise ettevalmistustöödega on tegeletud järjepidevalt – veel selle aasta lõpuks kehtestatakse detailplaneering ja lähiajal kuulutatakse välja riigihange meditsiinitehnoloogia eelprojektile.

Seni puudus selgus finantseerimise osas

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinna haigla ettevalmistöödega tegeletud järjepidevalt ja sõltumata sellest, et seni ei olnud täit selgust suurprojekti kaasfinantseerimise osas.

„Nii on koostatud detailplaneering, mille kehtestame hiljemalt selle aasta lõpuks. Ka meditsiinitehnoloogia eelprojekti oleme just riigihangete registris välja kuulutamas. Eelnimetatud projekti koostamine algatati selleks, et koondada, kirjeldada, süstematiseerida ja kajastada haigla projekteerimise lähteülesande koostamiseks vajalik meditsiini- ja tootmistehnoloogiline ning hoone eriosade vajalik tehniline informatsioon,“ selgitas Kõlvart. 

Linnapea sõnul on Tallinna linn jätkuvalt valmis suurprojekti panustama saja miljoni euroga. „Kuna Tallinna finantsseis on olnud viimastel aastatel väga hea ja stabiilne, siis oleme saanud koguda ka reservi, mistõttu annab linna praegune finantsvõimekus Tallinnale positiivse stardiplatvormi suurinvesteeringuks ja vajadusel ka laenu võtmiseks,“ nentis Kõlvart.

Uus meditsiinilinnak tuleb Lasnamäele

Kuni uue ravikorpuse valmimiseni jäävad AS Ida-Tallinna Keskhaigla ja AS Lääne-Tallinna Keskhaigla tegutsema oma senistes asukohtades ning kinnistutel. Uus Tallinna Haigla meditsiinilinnak on planeeritud Tallinn Narva mnt 129 ja Narva mnt 129b kinnistutele.

„Uue haigla näol tekib Tallinnasse ja Eestisse kaasaegne meditsiinilinnak, mis ei osuta terviseteenuseid mitte ainult pealinlastele, vaid kogu Põhja-Eesti regiooni elanikele. Meie eesmärgiks on rajada igati kaasaegne, ülikoolihaiglaga samaväärne haiglahoone. Sellest lähtuvalt on kavandatud ka uus meditsiinilinnak ülikoolihaiglate ehk kõrgema ravietapi haiglate standarditest lähtuvalt,“ sõnas Kõlvart. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.