Uudis

Sotsiaalminister: tulge mõistusele ja ärge rääkige, et viirust pole olemas

Foto: Sotsiaalministeerium

Sotsialminister Tanel Kiik ütles tänasel pressikonverentsil, et lähinädalad saavad otsustavaks, kas Eestis peab taas kasutusele võtma karmimad koroonapiirangud. Eraldi sõnum oli Kiigel pidutsejaile, kes tunduvad olevat praeguste viirusekollete keskmeks.

Arvestades Eestis taas jõudu koguva koroonaviiruse lainet pani sotsiaalminister kõigile, eriti aga nooremale põlvkonnale südamele, et see suvi ei ole aeg, kus osaleda suurtel klubimölludel, kontsertidel ja muudel meelelahutusüritustel, sest hind võib olla väga ränk.

„Viiruse esimene laine pole veel tegelikult läbi saanud, jätkuvalt on jõus distantsi hoidmise ja hügieeni pidamise soovitused ning muud sarnased reeglid,“ tõi Kiik välja. Ta rõhutas, et haigusnähtudega inimese koht on kodus ning jutt, et äkki mul on mingi muu viirus, mitte koroonaviirus – see on absurd.

„Need, kes on otsustanud levitada valearusaamasid viirusest – tulge mõistusele. Sellist juttu rääkida täiskasvanud inimestel ja noortel… Eestis on viirus nõudnud 63 inimelu. Küsimus ei ole piirangutes, trahvides. Kõige karmim karistus on, et sinu mõtlematu käitumine on võtnud elu sinu lähedaselt, kaasmaalaselt. Mõelge selle peale!“ oli Kiik otsekohene.

Ta avaldas ka lootust, et ööklubist alguse saanud viiruskolle Tartus, mille tagajärjel on haiglaravil olevate inimeste arv praegu taas tõusmas, panevad kõiki mõtlema ja oma käitumist korrigeerima.

Ka terviseameti direktori kohusetäitja Mari-Anne Härma ütles eriti noorematele mõeldes, et haigena tuleb jääda koju. Kui siiski on vaja välja minna, peab hoidma distantsi ja vältima rahvarohkeid paikasid..

Tanel Kiik nentis, et olukord on praegu keeruline ja väga tähtis on, et kõik käituksid vastutustundlikult. „Kui käitutakse nii, nagu Tartu kollete algatajad, võime rahuliku elu peagi unustada,“ rääkis ta ning lisas, et üleriigiliste piirangute rakendamine on täiesti võimalik ning et eneseisolatsiooni nõue välismaalt tulles ei ole mõeldud kellegi kiusamiseks. “See on selleks, et me saaksime nautida suve. Kui nakatumine kasvab, tulevad piirangud nagu kevadel. Loodame, et me sinna ei jõua.”

Neljapäeval, 6. augustil võetakse Kiige sõnul valitsuses arutlusele COVID-19 olukord Eestis ja kõneldakse ka Lõuna-Eesti rallist ning septembrisse kavandatud MM-ralli etapist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.