Spaad reklaamivad juba uste avamist, ehkki valitsuse otsust veel pole

Valitsus pole veel välja öelnud, millal spaad oma veekeskused avada võivad.Foto: Shutterstock

Mitmed spaad on juba teatanud, et plaanivad uksed avada ning käinud kohati välja ka kindlad kuupäevad. Valitsus pole aga spaade taasavamist otsustanud.

Eile sai küll selgeks, et järgmisest nädalast tohivad ujulad uksed avada sporditreeninguteks, ent spaad peavad peaminister Jüri Ratase sõnul praegu veel jääma suletuks.

Plaanitakse avada nii saunad kui basseinid

Näiteks Saaremaa Georg Otsa spaahotell (GOSPA) on aga teada andnud, et plaanib uksed lahti teha ning käinud välja ka kuupäeva – 29. mai.

“Avame tõepoolest oma hotelli alates 29. maist. Saab juba nautida häid roogi meie restoranis. Spa-hoolitsused ja saunad-basseinid on samuti avatud. Küll jäävad suletuks esialgu aurusaun ja sanaarium,” öeldi GOSPA-st Geeniusele.

Pärnu Wasa Resort hakkas juba 8. maist müüma piiratud pakette oma hotelliossa – pakutakse küll massaaži ning muid seesuguseid teenuseid, ent mõistagi mitte basseinikülastust. Hotellid on eriolukorra ajal võinud tegutsemist jätkata.

Wasa broneerimisüsteemist tuleb aga välja, et juba järgmisest nädalast, 18. maist alates lubab hotell, et broneeringuga käib kaasas ka basseini ja sauna külastus. Geenius küsis eile Wasalt ka plaanide kohta kommentaari – seni pole vastust tulnud, lisame selle artiklisse kohe, kui vastus laekub.

Samas annab näiteks Laulasmaa spaa oma broneerimissüsteemis teada, et saunad ja basseinid on eriolukorra tõttu suletud – basseiniga paketti ei reklaamita müügiks isegi juunikuus. Küll saab aga osta tavalisi hotellipakette.

Miks ujulad avatakse, aga spaad mitte?

Põhimõttelise otsuse, et järgmisest nädalast võib ujulad sporditreeninguteks avada, tegi valitsuse kriisikomisjon eile. Homme jõuab see valitsuse ette ametlikuks kinnitamiseks, siis peaks ka selguma, missugused reeglid ja lisapiirangud kehtima hakkavad.

Kui suures ulatuses aga ujulad avatakse ning miks spaade ujulad suletuks jäävad? Küsisime valitsuse kommunikatsioonikeskuselt järgi, aga asi väga palju selgemaks ei saanud.

“[Eile] tegi valitsus põhimõttelise kokkuleppe ujulate avamiseks sporditreeninguteks. Praeguse seisuga puudutab avamise plaan ainult treeningbasseine, spaadele kehtivad jätkuvalt kõik piirangud. Neljapäeval sõnastatakse ametlik otsus, millega pannakse paika täpsed reeglid ja eritingimused,” ütles valitsuse kriisikeskuse pressiesindaja.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.