Uudis

Südameapteegis saab 5 euro eest teha koroonaviiruse antikehade testi

Foto on illustratiivne.Foto: shutterstock

Südameapteegis saab alates tänasestteha SARS-CoV-2 vastaste antikehade kiirtesti, mis võimaldab tuvastada, kas inimene on uue koroonaviiruse tõenäoliselt läbi põdenud. Kiirtesti tegemise visiiditasu on 5 eurot. Testimisi viivad apteekides läbi Confido meditsiinitöötajad.

Teste saab teha valitud Südameapteekides, Tallinnas Ülemiste Keskuses ja Sõpruse Rimis, Tartus Anne apteegis, Võru Kagukeskuse apteegis, Pärnus Maksimarketi apteegis, Kuressaare Saare Selveri ning Rakveres Maxima Südameapteegis.

Confido Meditsiinikeskuse juhataja, dr Kadi Lamboti sõnul on inimeste huvi kiirtestide tegemise vastu väga suur.

„Juuni esimesel nädalal Confido kiirkliinikutes alanud testimise osas oli inimeste huvi nii suur, et kümne tuhande testi tegemine märgiti täis juba mõne päevaga. Seekordne projekt teostub koostöös Südameapteegiga ning on kooskõlastatud terviseametiga. Testimised saavad teoks tänu kolmele Tartu ettevõtjale, kes eraldasid selle tarbeks 20 000 kiirtesti. Osa selle partii testidest on kasutusel juba Eesti peamistes väravates, Tallinna Lennujaamas ja Tallinna Sadama terminalides,” ütles Lambot.

Vältimaks inimeste liigset kogunemist apteekidesse ning tagamaks kõiki isikukaitsenõudeid, saab ennast testida ainult eelneva broneeringu alusel, mida saab teha siin veebilehel.

Südameapteegi apteekides testimiseks kasutatava SARS-CoV-2 antikehade kiirtestiga mõõdetakse IgM ja IgG tüüpi koroonaviiruse vastaste antikehade olemasolu ning test võetakse näpuverest. Negatiivse tulemuse korral ei ole patsient tõenäoliselt uue viirusega nakatanud, kuid positiivse tulemuse puhul on suur tõenäosus, et inimene on olnud mingil hetkel koroonaviirusega nakatunud. Kõik positiivse testi tulemusega inimesed suuname veeniverest võetavale täpsustavale testile.

Confido Meditsiinikeskuses ja Confido Kiirkliinikutes tehti juuni kolmel esimesel nädalal kokku 4205 koroonaviiruse antikehade testi, mille käigus leiti IgG tüüpi antikehasid 22 inimesel ehk 0,52 protsendil testitutest.

Testimise käigus kogutud andmeid pakub Confido pseudonümiseeritult kasutamiseks kõigile riigi- ja teadusasutustele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.