Suurõppus piirab reedel Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini keskuse tööd

Erakorralise meditsiini keskus.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Reedel, 19. mail toimub Ida-Tallinna Keskhaiglas masskannatanute käsitlemise õppus TERVEX. See toob kaasa töökorralduse muudatuse haigla erakorralise meditsiini keskuses.

Õppuse toimumise ajal on ITK võimekus kiirabiga saabuvate patsientide käsitlemisel piiratud ajavahemikus kell 6:00-14:00. Kiirabi viib ITK piirkonna patsiendid Lääne-Tallinna Keskhaigla või Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMOsse. Võimalusel palutakse ka patsientidel vältida ITK erakorralise meditsiini keskusesse tulekut ajavahemikus kell 6:00-12:00.

Tavapäraselt jätkavad tööd haigla silmakliinik ja naistekliinik, nende erialade erakorraliste patsientide ja sünnitajate vastuvõtmises muudatusi ei ole. Ambulatoorsed vastuvõtud (eriarstid, eriõed) toimuvad tavapäraselt.

TERVEX 2023 on osa Kaitseväe suurõppusest Kevadtorm 2023. Õppusel osalevad kaitseväelased („patsiendid“), vaatlejad, hindajad, meedia. Õppuse eesmärk on kontrollida haigla kriisiplaani toimimist ja harjutada läbi masskannatanutega sündmuse lahendamine. Läbi mängitakse haigla, kriisimeeskonna ja operatiivstaabi koostöö suurõnnetuse korral ning harjutatakse masskannatanute käsitlemist haiglas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.