Uudis

Tallinna kiirabi kolm töötajat nakatus koroonasse, keegi ei tea, kust nad nakkuse said

Tallinna Kiirabi auto.Foto: M.Pakats / Shutterstock

Terviseameti sõnul on Tallinna Kiirabi kolm töötajat andnud positiivse COVID-19 testi tulemuse. Nakatunutega lähikontaktis olnud kolleegid ning patsiendid on kaardistatud ning neist esimesed suunati tööandja poolt karantiini.

Nakatunud töötajatega omas kokkupuudet 23 patsienti, kellest ükski ei ole andnud positiivset proovi ega oma ka sümptomeid.

Juhtumi puhul on märkimisväärne see, et terviseametil ei ole veenvat teadmist nakatumise võimaliku aja ja koha osas. Tallinna Kiirabi kinnitusel juhtum kiirabiteenuse osutamist ei mõjuta.

Töötajad suunati karantiini 6. mail

Selle nädala teisipäeval saatis terviseamet Tallinna Kiirabile kirja, milles soovis viimaselt saada andmeid kõigi patsientide kohta, kes omasid 2. mail kokkupuudet ühe konkreetse kiirabibrigaadiga. Delikaatsuse huvides jätab Geenius mainimata, millises linnaosas brigaad tol päeval töötas.

Arupärimine oli tingitud sellest, et kõnealuse brigaadi kõigil kolmel liikmel avaldusid koroonaviirusest tingitud COVID-19 nakkuse sümptomid ning kõik kolm andsid ka positiivse COVID-19 proovi.

Sümptomid avaldusid ühel töötajal 5. ning teisel kahel 6. mail, sel päeval määras tööandja nad ka karantiini. Karantiini suunati ka kõik nende kolleegid, kes omasid nendega lähikontaki.

Terviseameti põhja regionaalosakonna nõunik Mihkel Näksi sõnul edastas kiirabiteenuseosutaja neile nimekirja kuuest inimesest, kes omasid nakatunutega lähikontakti.

Näks tõi välja sedagi, et kui kahe töötaja viimaseks tööpäevaks jäi 2. mai, siis üks neist jõudis tööl olla ka 4. mail, küll aga oli ta isolatsioonis alates 5. maist kuna puhkas kodus 24-tunnisest tööpäevast.

“Kogu kiirabibrigaad, kellega ta koos 4. mail töötas, on COVID suhtes testitud ja negatiivne. Nii 2. kui ka 4. mai patsiendid on informeeritud neid teenindanud brigaadi COVID positiivsest tulemusest, kuid nende hulgas ei ole teada olevalt positiivseid. Teise mai patsiente oli kümme, neist neli on haiglas ja kindlalt negatiivsed, nad on testitud seoses haiglaravile suunamisega. Ülejäänud kuuel haigustunnuseid ei ole, kuid terviseamet on neid nõustanud pöörduma sümptomite korral kohe perearsti poole testimiseks,” lisas Näks.

4. mail töötajaga kokkupuudet omanud seitsmest patsiendist on kolm haiglas ning andnud negatiivse testi, ülejäänud on sümptomiteta, kuid samuti nõustatud terviseameti epidemioloogi poolt.

Kokku on terviseameti andmetel põhja piirkonnas tuvastatud nakkus viiel kiirabibrigaadi töötajal. Praegu kirjeldatud Tallinna Kiirabi töötajate puhul ei ole TA veenvat teadmist nakatumise võimaliku aja ja koha osas.

Tallinna Kiirabi algatas laialdase töötajate testimise

Terviseameti nõuniku sõnul on Tallinna Kiirabi algatanud laialdase töötajate testimise. Kokku on Tallinna Kiirabi tänaseks testinud 214 töötajat, kellest peaarst doktor Raul Adlase sõnul on vaid kolm proovi positiivseks osutunud.

“Tallinna Kiirabi töötab kogu epideemia ajal kaitsevarustuses, mida vahetatakse iga patsiendi teenindamise jägselt, seega nakkuse levik kiirabi töötajalt patsiendile ei ole võimalik. Kiirabtöötajaid testitakse koroonaviiruse suhtes kas rutiinse kontrooliga juhuvalimi alusel või tööandja suunamisel, kui on kahtlus kontaktile nakkuskandjaga,” ütles Adlas.

Positiivse leiu korral saadetakse peaarsti sõnul vastavalt nakkustõrje juhendile kiirabitöötaja ja temaga võimalikud kontaktsed koju kaheks nädalaks karantiini.

“Üle 500 töötajaga Tallinna Kiirabi tööd kolm koduses isolatsioonis koroona positiivset töötajat ei mõjuta,” kinnitas ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.