Uudis

Tallinna naistekliinikud kehtestavad nakkusohu tõttu taas piiranguid

Ida-Tallinna keskhaigla naistenõuandla.Foto: Shutterstock

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) naistekliinikust ja Pelgulinna sünnitusmajast anti teada, et alates teisipäevast ei tohi vastuvõttudele minna koos kaaslasega.

ITK naistekliinikust öeldi, et alates teisipäevast, 22. septembrist ei ole lubatud tulla I trimestri ja looteanatoomia ultraheliuuringule koos kaaslasega. Sama piirang kehtib ämmaemandate ja naistearstide kõigi vastuvõttude kohta.

ITK teatel kehtestatakse piirangud ennekõike patsientide, aga ka personali kaitseks. Reegel aitab tagada, et majas ei viibiks ega liiguks korraga palju inimesi ning et viiruse leviku oht oleks võimalikult minimaalne.

Pelgulinna sünnitusmajast teatati, et seoses koroonaviiruse järjest suureneva levikuga Tallinnas ja Harjumaal kehtib sealgi alates teisipäevast, piirang ning seda koos kaaslasega raseduskeskusesse tulemise osas.

Raseduskeskusesse vastuvõtule või ultraheliuuringule (12.-14. rasedusnädalal tehtav OSCAR-test ning 20.-22. rasedusnädala II trimestri ehk loote anatoomia ultraheliuuring) palutakse minna üksinda, ilma kaaslaseta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.