Uudis

Tallinna vaktsineerimiskeskused tulevad Sõle Spordikeskusesse ja Tondiraba Jäähalli

Tallinnas peavad vaktsiinihimulised kannatust varuma.Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix

Eeloleval nädalavahetusel avatakse 65+ vanuses tallinlaste vaktsineerimiseks vaktsineerimiskeskustena Sõle Spordikeskus ja Tondiraba Jäähall. Vaktsineerimisele saab registreeruda digiregistratuuris alates 31. märtsist ja telefoni teel alates 1. aprillist.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tagab linn vaktsineerimiskeskustes vajalikud tugiteenused ja katab sellega seonduvad kulutused. “Loome vaktsineerimisele registreerimiseks kõnekeskuse, pakume vaktsineerimist läbi viivatele tervishoiuteenuse osutajatele linna pinda, sisseseadet ja arvutivõrku,” ütles Kõlvart.

Ta lisas, et vaktsineerimiskeskuste juures tagab turvalisuse MUPO ning lisaks osalevad linnasüsteemi töötajad vaktsineerimiskeskustes tugipersonalina. Ühtlasi tihendatakse riigipühal ja nädalavahetusel vaktsineerimiskeskuste juurde viivate bussiliinide graafikuid ja sõitjaid teenindavad liigendbussid, et inimesed jõuaksid mugavalt ja turvaliselt kohale.

Eeloleval nädalavahetusel avatakse Tallinnas kaks vaktsineerimiskeskust, kuid vaktsiinitarnete suurenemisel ning haiglate ja kliinikute valmidusel ollakse valmis abi pakkuma kuni kuue vaktsineerimiskeskuse rajamisel Tallinnas.

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 10-19, vaktsineerimisvõimalus on kokku 3900 inimesel. Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18, vaktsineerima oodatakse 3200 inimest. Mõlemale kliinikule on haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud AstraZeneca vaktsiini.

Confido Meditsiinikeksuse juht Kadi Lambot nentis, et kolmepäevase pühade ajal leiavad kõik soovijad kindlasti endale sobiva aja vaktsineerima tulekuks. Sõle Spordikeskuses alustatakse Lamboti sõnul vaktsineerimist juba suurel reedel ja jätkatakse kogu nädalavahetuse. “Oleme koondanud kõik oma jõud, et kaasa aidata normaalse elurütmi taastamisele,” ütles ta.

Digiregistratuuris saab Sõle Spordihalli reedeks, laupäevaks või pühapäevaks ja Tondiraba Jäähalli laupäevaks või pühapäevaks aega broneerida alates kolmapäevast, 31. märtsist. Neljapäeva, 1. aprilli hommikul kella 8.00-st saab mõlemasse keskusesse aega broneerida ka telefoni teel (eesti keeles tel 6007775 ja vene keeles tel 6007774).

Sõle spordikeskus asub aadressil Sõle 40a, mille juures peatuvad bussiliinid 33 (Männiku-Maleva), 40 (Viru keskus-Randla), 66 (Priisle-Randla) ja 72 (Keskuse-Kopli). Tondiraba jäähall asub aadressil Varraku 14. Tondiraba Jäähalli kõrval asub Virbi peatus, kus peatuvad bussid 19, 44, 51 ja 65.

Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel. Vaktsineerima tulles palutakse kaasa võtta isikut tõendava dokumendi. Vaktsineerimisega seotud üldistele küsimustele leiab vastuseid lehelt kriis.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.