Uudis

Tallinnas said vabad vaktsineerimisajad otsa

Tallinnas peavad vaktsiinihimulised kannatust varuma.Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix

Tallinnas said laupäeva hommikuks vabad vaktsineerimisajad otsa, teatas patsiendiportaal digilugu.ee. 

„Vabandust, hetkel on Tallinnas COVID-19 vaktsineerimise ajad otsas. Vabu aegu on veel Tartu Ülikooli Kliinikumis, Narva Haiglas, Ida-Viru Keskhaiglas, Valga Haiglas, Kuressaare Haiglas, Hiiumaa Haiglas, Raplamaa Haiglas ja Pärnu Haiglas,” teatas digilugu.ee laupäeva hommikul kell 8.

Tuleva nädala esmaspäevast alustavad tööd vaktsineerimiskeskused, kus saavad kaitsesüsti kõik täisealised, ning 13. mail avanes digiregistratuuris vaktsineerimiseks aja broneerimine.

Vaktsineerimiskeskused avatakse Tallinnas kultuurikeskuses Kaja ja Tondiraba spordihallis, Ida-Virumaal Ahtmes ja Narva haiglas, edastas sotsiaalministeerium. Pärnu haigla jätkab vaktsineerimist senisest suuremas mahus ravispaahotellis Tervis ja haigla hoones. Tööd jätkab juba tegutsev vaktsineerimiskeskus Tartus A. Le Coqi spordihoones.

Lisaks jätkavad vaktsineerimisega Rakvere haigla, Kuressaare haigla, Hiiumaa haigla, Viljandi haigla, Jõgevamaa haigla, Raplamaa haigla, Läänemaa haigla, Järvamaa haigla, Lõuna-Eesti haigla ja Valga haigla.

Vaktsineerimiseks tuleb broneerida aeg digiregistratuuris või vaktsineerimist läbi viiva asutuse telefonil. Elavasse järjekorda ei ole mõtet minna.

Perearstid jätkavad eeskätt riskirühmade ja eakate vaktsineerimisega ning teiste dooside manustamisega, kuid vanemaealised ja riskirühma kuuluvad inimesed on oodatud ka vaktsineerimiskeskustesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.