Uudis

Täna jõudis Eestisse täiendav kogus gripivaktsiini

Foto: Shutterstock

Augusti lõpus saabus Eestisse uue hooaja gripivaktsiini (Influvac Tetra) esimene partii. Nii mõnigi vaktsiinisoovija on aga kaitsesüsti küsides saanud apteegist või tervisekeskusest vastuseks, et vaktsiin on otsas.

“Eeloleval hooajal turustatakse Eestis kolme tootja gripivaktsiine – Influvac Tetra, Fluarix Tetra ja Vaxigriptetra. Kokku planeeritakse sel hooajal Eestisse turustada 153 000 annust gripivaktsiini,” ütles Tervisegeeniusele ravimiameti järelevalveosakonna juhataja Liis Prii.

Ta tõdes, et augustis saabunud 37 800 annust (Influvac Tetra) on tänaseks hulgimüügi tasandil tõepoolest läbi müüdud, kuid apteekides peaks seda olema siiski saadaval. Lisaks jõudis täna Eestisse juba ka täiendav kogus gripivaktsiini FluarixTetra.

“Võib arvata, et osa perearste ja vaktsineerimiskabinette on varuga gripivaktsiini ostnud, see tähendab, et kõik müüdud kogused ei ole veel vaktsineerimisel kasutust leidnud. Täna jõudsid Eestisse täiendavad 35 000 annust gripivaktsiini (FluarixTetra), mis peaks homme olema hulgimüügis saadaval,” rääkis Prii.

Ta lisas, et hiljemalt 24. septembril peaks Eestisse jõudma veel 80 000 annust gripivaktsiini (Vaxigriptetra), mis on hulgimüügis kättesaadavad oktoobri esimesest nädalast. Viimast tarnet oodati esialgu veidi varem – tarne nihkus hilisemaks partii vabastamise viibimise tõttu.

Ta lisas, et täiendavat infot vaktsineerimisvõimaluse kohta saab küsida vaktsineerimiskabinettidest või oma perearstilt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.