Uudis

Tänasest alates ei ole saarte ja mandri vahel liikumispiiranguid, homsest taastub lennuliiklus

TS Laevad praam sadamas.Foto: Shutterstock

Eriolukorra juhi, peaminister Jüri Ratas allkirjastas korralduse, millega tühistas alates tänasest seni saarte ja mandri vahel liikumiseks kehtinud nõude rahvastikuregistrisse tehtud elukoha sissekande järele.

Koos piirangute kaotamisega jätkub homsest ka suursaarte ja mandri vaheline lennuliiklus Kärdla-Tallinn ja Kuressaare-Tallinn liinil. Lennureisi vältel soovitab liine opereeriv firma kasutada näomaski.

Risk on vähenenud

Alates 4. maist kehtinud korra järgi said Saaremaa, Muhumaa, Hiiumaa, Vormsi, Kihnu, Ruhnu ja Manija saarte ning mandri vahel liikuda inimesed, kellel on saarel rahvastikuregistri järgi alaline elukoht või sinna registreeritud lisa-aadress või püsiv viibimisaadress. Samuti said liikuda nende lähemad pereliikmed.

Tänasest alates liikumisvabaduse piirang kaob ning saarte ja mandri, samuti saarte endi vahel saavad kõik inimesed vabalt liikuda elukohast sõltumata. Kuna saarte ja mandri vahelisest liikumisest põhjustatud koroonaviiruse leviku risk on oluliselt vähenenud, on proportsionaalne liikumispiirang tühistada.

Kehtima jääb üldine 2+2 reegel: avalikus ruumis tohib koos liikuda kuni kaks inimest ja teistest tuleb hoida 2 meetrit vahet. Suursaarte ja mandri vaheline lennuliiklus taastub endise graafiku alusel.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.