Uudis

Tänasest saab ka apteekides koroonaviiruse vastu vaktsineerida

Foto: Raigo Pajula / Ida-Tallinna Keskhaigla

Sellest nädalast ühinesid apteegid Covid-19 vaktsineerimisprogrammiga – alates 20. juulist saab ennast vaktsineerida üle Eesti kaheksas apteegis, seejärel lisandub apteeke juurde vastavalt vajadusele.

“Me kõik peame pingutama, et jõuda karjaimmuunsuseni. Apteegid on ideaalsed kohad, kus saame pakkuda vaktsineerimise teenust, sest need on inimestele lähedal ja tuttavad,” kommenteeris proviisorapteekide liidu juht Ly Rootslane.

Sel nädalal saab vaktsineerida Rocca al Mare Keskuse apteegis, Tallinna Linnaapteegis Solarises, Ülemiste Südameapteegis ja Kivila Südameapteegis, Jõhvis Pargi Keskuse Apteegis, Narvas Astri Keskuse apteegis, Rapla apteegis ja Tartu Sõbra Apteegis. Edaspidi lisandub apteeke juurde vastavalt inimeste huvile.

Rootslane märkis, et kokku on neil võimalik avada vaktsineerimise teenus kuni 45 apteegis 9 maakonnas. „Otsustasime alustada nii kiiresti kui võimalik, sest kahjuks on haigestumine jälle tõusutrendis,“ sõnas ta.

Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT-vahendid. 

Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer). Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot vaktsineeriapteegis.ee.

COVID-19 vastu vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele, ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.