Uudis

Tänasest saab koroonaproovi aja broneerida e-registratuuris

Tänasest saab aja kroonaproovile broneerida e-registratuurist.Foto: Shutterstock

Alates tänasest saavad kõik, kellel on olemas perearsti saatekiri, broneerida koroonaviiruse SARS-CoV-2 proovi aja ise e-registratuuris.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp selgitas, et pärast saatekirja laekumist avaliku testimise süsteemi saadetakse saatekirjas olevale telefoninumbrile lühisõnumi infoga võimalusest kasutada e-registratuuri. Sõnumis on olemas ka link broneerimissüsteemile.

Sõnumi saavad inimesed vanuses 18 ja enam eluaastat. Patsiendil on vajalik end e-registratuuri keskkonnas ID-kaardi või mobiil-ID-ga identifitseerida. Smart ID-d selleks praegu kasutada ei saa.

E-registratuuri kasutajad ei pea jääma ootama testimiskeskuse kõnet ning saavad prooviaja broneerida senisest kiiremini. Teenuse kasutamine on vabatahtlik ning kõikidele, kes e-registratuuri teenust ei soovi kasutada või kelleni ei jõua sõnum näiteks tehnilistel põhjustel, helistab testimiskeskus saatekirjade laekumise järjekorras.

Kasutusele võetud platvorm on varasemalt välja töötatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi meetmest SportEST klastri eestvedamisel, mis Medicum ja SYNLAB integreerisid testimise kõnekeskuse aegade broneerimise, lühisõnumite saatmise keskkonna ja laboriinfosüsteemiga.

Analüüsi vastused saavad inimesed tavapärasel kujul. Positiivse vastuse korral võetakse nakatunuga telefonitsi ühendust. Negatiivset analüüsivastust näeb digiloost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.