Uudis

Tanel Kiik: ilmselgelt on olukorra kontrolli alla saamiseks vaja täiendavaid piiranguid

Teadusnõukoja soovitus on olla range

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.Foto: Konstantin Sednev / Postimees /Scanpix

Töö- ja terviseminister Tanel Kiik ütles teisipäeval toimunud pressikonverentsil, et COVID-19 olukrod on kiriitilisem kui kunagi varem.

Seda on Kiige sõnul näha kõigist näitajatest, kõige halvem on aga väga-väga kiire nakatunute hulga suurenemine. Viimase kahe nädalaga on nakatunute arv kasvanud sisuliselt 40 protsenti.

“Ilmselgelt on olukorra kontrolli alla saamiweks vaja täiendavaid piirangud,” nentis minister. Ta lisas, et teadusnõukojaga on neid juba arutatud ja kõnelusi jätkatakse täna (teisipäeval) kell 17.

Kiik tõdes, et mitte mingisugust katsetamise ja ootamise ruumi ei ole, et veel vaadata, kas ja kuidas seni kehtivad piirangud aitavad. Uude piirangud peavad olema sellised, mis toovad nakkuskordaja R-i kindlasti alla ühe.

Minister põhjendas, et R-i edasine tõus tähendab seda, et enam ei jõuta nakatunuid ja lähikontaktseid jälgida ja vaja on ka piirata plaanilist ravi.

“Oleme planeerinud jõuda otsusteni neljapäeval ja saame siis kommunikeerida, mis plaanid on lähinädalateks. Piirangud puudutavad eelkõige märtsi ja teadusnõukoja soovitus on olla range.”

Kiik lisas ka, et vaktsineerimise tempo on kiirenemas, kuid paraku on tekkinud valeootus, et ainult vaktsineerimisega saab ohjata koroonaviiruse levikut.

Inimestel tuleb Kiige sõnul aru saada, et COVID-vaktsiine ei ole üheski Euroopa riigis piisavalt, et viiruse levikut ainuüksi vaktsineerimisega ohjata.

“5–6 protsendi inimeste vaktsineerimine ei ole piisav, et kaitsta ülejäänud 94–95 protsenti neid, kes ei ole vaktsineeritud,” viitas minister, et nakatumisele saab piiri panna ikkagi eeskätt piirangute ja elanikkonna vastutustundliku käitumise abiga.

Seega – et nakatumiste numbrid märtsikuus väheneksid, tuleb juba sel nädalal otsustada piirangute karmistamine ja võimalikud toetavad meetmed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.