Uudis

Tanel Kiik määrab ametisse vaktsineerimise projektijuhi

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik määrab lähiajal ametisse vaktsineerimise projektijuhi, kelle ülesandeks on korraldada elanikkonna kaitsesüstimist.

“Tulenevalt üha kasvavatest vaktsiinikogustest määran lähiajal eraldi vaktsineerimise projektijuhi eeskätt kevade lõpus ja suvekuudel laiema elanikkonna kaitsesüstimise sujuvaks korraldamiseks,” teatas Tanel Kiik sotsiaalmeedia vahendusel. “Ebastabiilsete tarnegraafikute ja kiiresti muutuva info valguses on oluline, et suudaksime operatiivselt avada üle Eesti vaktsineerimiskeskusi ning vajadusel vaktsiine vastavalt hõlmatuse näitajatele ja nõudlusele ringi suunata. Oleme pidanud neil teemadel mitmeid mõttevahetusi nii tervishoiujuhtide kui riigiasutuste ja erasektori esindajatega. Annan peagi täpsema ülevaate edasistest tegevusplaanidest.”

Aprillikuus keskendutakse jätkuvalt eeskätt vanemaealiste vaktsineerimisele, et kaitsta COVID-19 haigusest enim ohustatud inimesi. Riskirühmade vaktsineerimisel on kandev roll perearstikeskustel, kus on tehtud ligi 60% kõigist senistest vaktsineerimistest. Mai- ja juunikuu eesmärgiks on pakkuda vähemalt ühe doosiga vaktsineerimise võimalust kõigile täisealistele, kes seda soovivad. Kaitsesüstimisega jätkatakse ka suvekuudel, mil peamine fookus on juba teise doosiga vaktsineerimistel, et tagada inimestele kõrgem ja pikaajalisem kaitse.

Teise kvartali jooksul on Eestisse oodata ligi miljon vaktsiinidoosi ning tarned kasvavad kolmandas kvartalis veelgi. Eestis on tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vaktsineeritud 236 598 inimest, kellest 72 035 on saanud mõlemad doosid.

“Oleme vaktsineerimise kiiruselt Euroopa Liidus kolmandal kohal, mis on tõsine tunnustus tervisevaldkonna asutustele, kaitsesüstimisi teinud tuhandetele tervishoiutöötajatele ning kõigile terviseteadlikke valikuid teinud inimestele,” märkis minister.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.