Uudis

Tarneraskuste tõttu on Pfizeri koroonavaktsiini varud Eestis otsakorral

Pfizer-BioNTechi vaktsiin Comirnaty sisaldab mRNA molekuli, mis toimib rakkudele juhendina ogavalgu valmistamiseks.Foto: Shutterstock

Kogu Eestis on Pfizer/BioNTech koroonavaktsiini Comirnaty varud otsakorral, sest viimaste tarnetega on esinenud tootja poolt viivitusi. Tulenevalt vaktsiini omapärast ei ole Eestis ka suuremaid pikajalisi varusid, sest vaktsiini eluiga on suhteliselt lühike.

Selle foonil teatas Confido, et ka nende vaktsineerimispunktides on Pfizeri koronavaktsiini varud otsakorral ja see mõjutab sel nädalavahetusel vaktsineerimist. Olemasolevad Pfizeri doosid on meditsiinikeskus koondanud Tallinnas Veerenni 53a asuvasse vaktsineerimiskeskusesse ning Tallinna Vabaduse Väljaku vaktsineerimispunkti.

Seetõttu palub meditsiinikeskus võimalusel planeerida enda vaktsineerimine järgmisele nädalale – siis on kindel, et kõigile vajajatele saab manustada just temale kõige sobivamat vaktsiini. Alates 18. novembrist on eeldatavasti Pfizeri varud taas täiendatud ja vaktsineerimispunktid naasevad tavapärase vaktsineerimistempo juurde.

Jätkuvalt on kasutuses Moderna vaktsiin Spikevax ning Jannseni koroonaviiruse vaktsiin. Kuna nende varusid on tavapäraselt, siis loodavad vaktsineerijad Pfizeri puudujäägist tingitud vahemiku täita teiste vaktsiinidega.

Seejuures tasub ka teada, et kõik eelbroneeringuga kliendid saavad oma vaktsiinidoosi kätte. Tarneraskus mõjutab vaid ilma broneeringuta kliente.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.