Uudis

Tartu politseiuurijal tuvastati koroonaviirus

Täiendatud! Tõenäoliselt pärines nakkus haigena ringi seigelnud tartlaselt.

Foto: Shutterstock

Politsei- ja piirivalveametist anti teada, et eile andis koroonaviiruse proovi politseiuurija, kelle test sai täna positiivse tulemuse. Praegu teadaolevalt sai uurija viiruse töövälisel ajal oma pereliikmelt.

Lõuna prefektuuri politseimajor Baldur Pilden kirjeldas, et politseiuurija oli tööl Tartu politseimajas viimati möödunud reedel, mil tal haigustunnuseid ei olnud.

„Reede vältel selgus, et tema pereliikmel tuvastati koroonaviirus. Sellest teada saades lahkus ka politseiuurija ennetavalt kohe kodukontorisse ning tegi kroonaviiruse testi,“ rääkis Pilden.

“Teadaolevalt sai uurija viiruse töövälisel ajal oma pereliikmelt ja on alust arvata, et pereliige omakorda sai nakkuse kokkupuutest tartlasega, kellest on meedias viimastel päevadel juba palju juttu olnud,» ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk Tartu Postimehele.

Täna selgus, et politseiuurija koroonaviiruse test on positiivne. Uurija on jätkuvalt kodus, kus jälgib oma tervist.

„Igaks juhuks suunasime koju tervist jälgima ka need politseitöötajad, kellega uurija möödunud reedel kokku puutus olgugi, et haigussümptomeid tal siis ei esinenud. Kindluse mõttes tehakse ka nendele politseinikele esimesel võimalusel koroonatestid,“ märkis politseimajor.

Politsei tööruumid on puhastatud ja politseitöö jätkub tavapäraselt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.