Tartu Tervishoiu Kõrgkool laieneb Ülemiste Citysse

Ülemiste tervisemaja.Foto: Marek Metslaid / Ülemiste tervisemaja

Täna algas vastuvõtt Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, kus sügisel avatakse tervishoiuvaldkonna erialade õpperühmad lisaks Tartule ka Narvas ning esmakordselt Tallinnas Ülemiste tervisemajas. 

Tartu Tervishoiu Kõrgkool ootab 26. juunini kandideerima terviseteaduse magistriõppekavale ning rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ning radioloogiatehniku õppekavale. Sealjuures saab sügisest radioloogiatehnikuks ja bioanalüütikuks õppida Tallinnas ning õeks Narvas. 

“Tartu Tervishoiu Kõrgkooli vastuvõtud laienevad Tallinna, sest piirkonna tööturul valitseb suur puudus radioloogiatehnikutest ja bioanalüütikutest. Meil on heameel, et Ülemiste City arendajad on olnud aktiivseks partneriks, võimaldades pakkuda meie õppuritele innovaatilises ja arenevas keskkonnas kaasaegseid ruume õpinguteks,” selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden. “Spetsialistiks kujunemise teekonnal hädavajalik praktiline õpe viiakse omakorda läbi koostöös piirkonna haiglate ja teiste tervishoiuasutustega.”

“Ülemiste City arendajatele on nii haridus kui tervis ühtaegu strateegilisteks arendusvaldkondadeks. Seetõttu oleme väga õnnelikud, et linnaku terviseklastri laienemisega uue tervisemaja näol ei too me siia mitte üksnes järgmisi tipptasemel teenusepakkujaid, vaid anname tervishoiu tulevikutalentidele võimaluse õpingud ja praktika ühildada. Praktilist õpet pole mistahes valdkonnas kunagi liiga palju, kuid sedavõrd kiiresti arenevas valdkonnas nagu tervishoid on see edu võti. Samuti on täiendõppevaldkonnas oma klientidele lähemale tulek Tartu Tervishoiu Kõrgkooli poolt  oluline ja vajalik samm,” lisas AS Mainori juhatuse esimees Kadi Pärnits.  

Ülemiste tervisemajas tegutsevad hetkel erinevad erameditsiinikliinikud kui tervishoiuettevõtted, Tartu Tervishoiu Kõrgkool hakkab sügisest lisaks bioanalüütikute ja radioloogiatehnikute tasemeõppele seal viima läbi ka tervishoiu valdkonna koolitusi.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.