Tartu Ülikool võtab vastu üle 200 arst-residendi

Residentuur on aeg, mil üldarsti tugevatele teoreetilistele teadmistele lisanduvad praktilise õppe kaudu eriarsti kliinilised pädevused.Foto: Oliver Tomson

1.–19. juunini toimub vastuvõtt Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna residentuuriõppesse. 53 erialal on tänavu kohti 207 arst-residendile.

Riikliku tellimuse alusel avatakse kõige rohkem kohti peremeditsiini residentuuris, kuhu oodatakse 40 residenti. Radioloogia, erakorralise meditsiini ja psühhiaatria erialadel ollakse valmis võtma vastu 12 residenti ja sünnitusabi ja günekoloogia erialal 8.  

Tartu Ülikooli residentuuri prodekaan Helen Reim ütles, et residentuuri oodatakse kõiki, kes on kas käesoleval aastal või varem omandanud arstikraadi ning tunnevad tänaseks soovi huvipakkuval erialal spetsialiseeruda.

„See on aeg, mil üldarsti tugevatele teoreetilistele teadmistele lisanduvad praktilise õppe kaudu eriarsti kliinilised pädevused. Uute oskuste ja teadmiste omandamine toimub juhendaja ja arst-residendi koostöös ja seda erinevates residentuuribaasides üle Eesti,” selgitas Reim.

Residentuuri saavad kandideerida üldarsti või hambaarsti kutse omandanud isikud, kes on registreeritud arsti või hambaarstina terviseametis. Elektroonse avalduse ja muud elektroonsed dokumendid saab esitada sisseastumise infosüsteemis ajavahemikul 1.–19. juunil internetiaadressil sais.ee.  

Paberil avalduse ja muud dokumendid saab esitada meditsiiniteaduste valdkonna dekanaadis kohapeal 1.–19. juunil tööpäeviti või posti teel. Posti teel saadetud dokumendid peavad dekanaati jõudma hiljemalt 19. juunil. Rohkem teavet residentuuri kohta on residentuuri veebilehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.