Uudis

Tartu Ülikooli uus magistrikava õpetab, kuidas psühholoogiaga sihtrühmade käitumist mõjutada

Tartu Ülikooli teadlane ja psühholoog Andero Uusberg.Foto: Ülemiste City

Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis võetakse tänavu vastu esimesed õppijad uuele osakoormusega tasulisele magistriõppekavale „Rakenduslik käitumisteadus”.

Õppekava on mõeldud kõigile, kes loovad mõne sihtrühma käitumist kujundavaid poliitikaid, sekkumisi, teenuseid või sõnumeid. 

„Isegi kui ametinimetus ei sisalda sõnu „psühholoogia” või „käitumine”, oodatakse paljudelt ametnikelt, sõnumiseadjatelt, teenuse- ja tootearendajatelt sisuliselt psühholoogia ja käitumise mõjutamist. Õppekava aitab sellist töörolli mõtestatumalt ja mõjukamalt täita,” sõnab õppekava sisujuht Andero Uusberg. 

Tulevased üliõpilased saavad teada, kuidas koostada mudeleid, mis aitavad mõista oma sihtrühmade käitumise põhjuseid ja nende mõjutamise võimalusi; kuidas teostada, tellida, tõlgendada sihtrühma paremaks mõistmiseks või mõjutuse tulemuste tuvastamiseks sobivaid uuringuid ning eetilisi ja efektiivseid käitumise mõjutamise võtteid. Magistritöö raames valmib praktikutest mentorite toel ka reaalne käitumist mõjutava sekkumise projekt.  

Õppekavas osalevad tunnustatud õppejõud erinevatest sotsiaalvaldkonna üksustest. Teiste seas astuvad üles psühholoogid Andero Uusberg, Kenn Konstabel ja Kariina Laas ning mitmekülgse praktilise kogemusega käitumisteadlased Leonore Riitsalu, Mariliis Öeren, Heidi Reinson ja paljud teised.

Uue magistrikava õpe toimub sessioonidena Tartus ning e-õppe kanalites. Õppekava läbimine on jaotatud kahele õppeaastale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.