Tartu verekeskus vajab doonorite abi: kõige kriitilisem on A-positiivse ja B-negatiivse veregrupi varudega

Verekeskused vajab doonorite abi!Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum

Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskus annab teada, et vajab verevarude täiendamisel doonorite abi. Kõige kriitilisem on 13. detsembri seisuga A-positiivse ja B-negatiivse veregrupi varudega.

Kliinikumi verekeskuse juhi Helve Königi sõnul on verevarude vähenemine põhjustatud talviste ilmaolude tõttu sagenenud õnnetustest ning viirushaiguste levikust. „Lumised ja libedad ilmaolud toovad igapäevaselt kaasa mitmeid õnnetusi, mille tagajärjel on sageli vaja teha haiglaravil viibivatele patsientidele vereülekandeid. Samas on ägedate viirushaiguste leviku tõttu doonoreid aga märgatavalt vähem,“ selgitas König.

Ta lisas, et haiglaravil on palju just A-positiivse ja B-negatiivse veregrupiga patsiente, kelle aitamiseks on verekeskuse varud kriitilised. Ka 0- ja B-positiivse doonorvere varud on minimaalsed.  Seetõttu on heade doonorite abi väga oodatud.

„Kliinikumi verekeskus tänab kõiki doonoreid, kellel on aitamine veres ning kes külastavad keskust regulaarselt. Lisaks ootame iga päev ka uusi doonoreid, kes aitavad päästa elusid,“ ütles verekeskuse juht.

Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskus ootab doonoreid esmaspäevast kolmapäevani kell 8.00-17.00, neljapäeval kell 8.00-18.00 ning reedel kell 8.00-15.30. Verekeskus asub L. Puusepa 8. Doonorite sissepääs N. Lunini põik uksest (pargi poolt).

Doonoriks sobib terve, puhanud, söönud ning vähemalt 50 kilogrammi kaaluv inimene vanuses 18-16 eluaastat. Minimaalne vahe kahe vereloovutuse vahel peaks olema vähemalt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.