Uudis

Teadusnõukoja hinnangul võiks maskikohustuse kaotada kahe nädala pärast

Professor Irja Lutsar on lootusrikas, et kui vaktsineerimine edeneb hästi ning mõnd uut koroonaviiruse tüve välja ei ilmu, siis sügisel ehk kolmandat viiruselainet ei tulegi.Foto: Margus Ansu/Tartu Postimees/Scanpix

Teadusnõukoda teeb täna valitsusele ettepaneku kaotada 7. juunist maskikohustus kõigile juhul, kui koroonaviirusesse nakatumise langustrend jätkub.

Teadusnõukoda arutas esmaspäeval praegust koroonaolukorda ning leidis, et kohe maskide kohustust ära võtta ei saa, vahendab ERR.

“Kui langus jätkub ja olukord hullemaks ei lähe, siis 7. juunist saab ilmselt maskide kohustuse ära kaotada,” ütles teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar. Ta lisas, et maskikohustuse kadumiseks peab jätkuma senine trend – nakatumise näitajad langevad, haiglate koormus langeb ja vaktsineeritute osakaal suureneb.

Teadusnõukoja ettepanekul kaoks maskikohustus kõikidele inimestele. “Väga raske on kontrollida, kes on kahe doosiga vaktsineeritud ja kes ei ole ja kas teisest doosist on just kaks nädalat möödas või ei ole. Nii et meie ettepanek on jah, et kui see otsus tuleb, siis see puudutaks kõiki inimesi,” selgitas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.