TEHIK: koroonatõendite loomise ja kontrollimise võimalus jääb alles, teavitame jätkuvalt ka tõendite aegumisest

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse direktor Margus Arm.Foto: Madis Veltman/Postimees/Scanpix

Eestis kadus alates tänasest kohustus kontrollida COVIDi tõendeid, kuid reisimisel tuleb endiselt arvestada piirangutega, mille hulka võib sõltuvalt riigist kuuluda ka koroonatõendi kontrollimine. Sestap koroonatõendeid täna veel tolmukihi alla ei jäeta.

„Tehniliselt jääb tõendite loomise ja kontrollimise võimalus alles,“ kinnitas tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) direktor Margus Arm.

Nii jääb ka tõendite kontrollimiseks loodud rakendus kontroll.digilugu.ee avatuks, et vajadusel enne reisile minekut oma tõendi kehtivust kontrollida. Samuti jätkab TEHIK inimeste teavitamist, kui nende tõendid aeguvad.

„Hetkel on kehtiv COVIDi vaktsineerimise tõend 650 000 inimesel, kuid need on järk-järgult aegumas, mistõttu on oluline enne reisi tõendi kehtivus üle kontrollida,“ rääkis Arm.

„Kuigi Eestis kohvikut külastades tõendit enam vaja ei ole, siis näiteks populaarsetes reisisihtkohtades nagu näiteks Kreeka, Türgi, Itaalia, Hispaania, Portugal või Horvaatia võib see siiski vajalik olla, sest neis riikides tõendite kontrollimise kohustust kaotatud ei ole,“ tõi Arm välja. Lisaks saab kehtiva koroonatõendiga Eestisse sisenemisel vabaks seitsmepäevasest isolatsioonist.

Kõik juba loodud tõendid on tehnilisest vaatest patsiendiportaalis www.digilugu.ee jätkuvalt alles ning neid saab luua pärast vaktsineerimist, COVID-19 läbipõdemist või negatiivse testi saamist. Digiloo kaudu on endiselt võimalik COVIDi tõendeid luua ja seejärel kas digitaalselt või välja prindituna kasutusele võtta.

Valitsus kaotas 15. märtsist siseriiklikku koroonatõendi kontrollimise nõude, kuna kümne päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 tõttu haiglaravi vajavate uute patsientide arv vähenes eile alla 25.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.