TEHIK sõi oma sõnu ja tunnistas, et nende loodud e-teenused ei vasta nõuetele

TEHIKu e-teenuste juht Tanel Tera tunnistas "Terevisioonis", et nende loodud e-teenused ei vasta ELi nõuetele.Foto: TEHIK

Kui veel nädala alguses kinnitas tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) kommunikatsioonijuht Karilin Engelbrecht, et nii patsiendiportaal kui ka digiregistratuur vastavad WCAG ehk Euroopa Liidus seatud veebilehtede ligipääsetavuse nõuetele, siis tänases ETV “Terevisioonis” sõi riigiamet oma sõnu ja tunnistas, et nende e-teenused ei vasta nõuetele.

Sellise ülestunnistuse tegi TEHIKu e-teenuste juht Tanel Tera, kes ütles, et kahetsusväärsel kombel on vaegnägijaid puudutav probleem tõesti tekkinud.

“Viimaste arendustega on meil üks kasutajagrupp jäänud tähelepanuta ja nende kasutajakogemus on saanud kannatada. Oleme eelmisel aastal pööranud sellele tähelepanu ja tellinud arendusi. Aga tõesti on juhtunud niimoodi, et vaegnägijatel on hetkel raskusi,” ütles Tera “Terevisioonis”. 

Tera tõdes otsesaates, et ligipääsetavuse nõuded on alati arenduste hulka arvestatud, kuid kahetsusväärselt eriolukorra ja töökorralduse tõttu on jäänud vaegnägijad testimisel vaeslapse rolli. 

E-teenuste juht kinnitas, et probleemiga tegeletakse ning parendused peaksid valmima lähinädalatel. Geenius kirjutas esmaspäeval, et TEHIKu loodud mitmed e-teenused ei ole kas osati või täielikult kasutatav nende inimeste poolt, kes kasutavad arvutis või nutiseadmes ekraanilugeja tarkvara. 

Kui vaktsineerimise aja broneerimist saab teha ka alternatiivsete kanalite kaudu, siis näiteks vaktsineerimist tõendavat sertifikaati saab väljastada vaid e-teenuse kaudu, mis aga ei luba ekraanilugejat kasutaval inimesel vajutada nupule “Edasi”. 

TEHIK ja Eesti pimedate liit istuvad probleemide lahendamiseks tuleval esmaspäeval ühise laua taha maha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.