Uudis

Tehnikaülikool läheb osaliselt üle distantsõppele

Tehnikaülikooli linnak.Foto: Tallinna tehnikaülikool

Tehnikaülikool otsustas esmaspäeval, 7. septembril, et tulenevalt Tallinna ja Harjumaa koroonaviirusesse nakatumise tasemest ning mõningasest nakatumisest tudengkonnas, läheb ülikool hiljemalt 9. septembrist osadel õppekavadel ajutiselt üle distantsõppele.

Distantsõpet rakendatakse esialgu 2-nädalaseks perioodiks. Ülikool on välja töötanud erinevad käitumisjuhised ning olukorda hinnatakse igapäevaselt. Õppetöös on soovitatud ning toetatud hübriidõpe.

Loobumine riskiriikidest pärit uutest üliõpilastest oli õige

Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Volli sõnul võib tänase olukorra valguses öelda, et suvel raske südamega vastu võetud otsus loobuda koroonariskiriikidest pärit uutest üliõpilastest, oli õige.

“Koroonarisk, mis on seotud naasvate välisüliõpilastega, on tänaseks realiseerunud. Johtuvalt praegusest olukorrast läheb tehnikaülikool kõigil ingliskeelsetel õppekavadel järgmiseks kaheks nädalaks üle distantsõppele. Distantsõppele läheb üle ka üks eestikeelne õppekava, mille õppetöös osales nakatunud üliõpilane. Ülikool on töötanud välja erinevad riskistsenaariumid, mis aitavad tehnikaülikoolil paremini hinnata olukorda ning langetada otsuseid.”

Tuvastatud on üheksa nakatunut

Esmaspäevase seisuga on ülikooli poole pöördunud 9 tudengit, kes on teavitanud oma COVID-19 positiivsest testivastusest. Ükski neist juhtumitest ei ole teadaolevalt algust saanud ülikooli linnakust.

Kõiki juhtumeid lahendatakse operatiivselt koostöös Terviseametiga. Kõiki tuvastatud lähikontaktseid on teavitatud ning potentsiaalsetel viirusekandjatel on palutud jääda eneseisolatsiooni.

Ülikool soosib kaugtööd neil töötajatel, kellel see on võimalik. Üliõpilastel ja töötajatel soovitatakse jälgida Terviseameti hügieeninõudeid: pesta käsi, kanda maske ning mitte tulla ülikooli haigustunnustega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.