Uudis

Teisipäevased andmed: positiivseid koroonaproove 225, enim Harju- ja Saaremaal

Mask.Foto: Shutterstock

Teisipäeva hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 225 inimesel, alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 1625 COVID-19 testi.

Ööpäevaga lisandus 20 positiivset, nendest 14 Harju-, 4 Pärnu- ja 1 Võru maakonnas.

Statistika puhul tuleb arvestada, et terviseamet teatas pühapäeval, et võtab proove vaid riskirühmalt ja mitte kõigilt, kellel sümptomid. Nüüd näib, et otsus vaadatakse ümber ning testima hakatakse ka kergemate sümptomitega haigeid, ent statistikas see veel ei kajastu.

Maakondade kaupa jagunevad praegu teada olevad positiivsed proovid järgmiselt:

Graafik: terviseamet

Neljal inimesel puuduvad rahvastikuregistris elukohaandmed ning nelja inimese info on puudulik. Rahvastikuregistri põhjal ei ela koroonapositiivseid inimesi seni tehtud proovide põhjal Läänemaal  ja Lääne-Virumaal.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo kutsus üles mõistvale suhtumisele. “Tahaksin kõigile südamele panna, et me hoiaks oma vanemat elanikkonda, ärge viige lapsi vanavanemate juurde ning paluge oma vanematel, vanavanematel kodus püsida,” ütles ta. “Oluline on hoida selget meelt ning hoolitseda oma ja enda lähedaste füüsilise ning vaimse tervise eest,” lisas Jürilo.

Oluline on järgida hoolikalt hügieenireegleid (kätepesu, kaitstud köhimine, aevastamine ja nuuskamine, lähikontakti/kätlemise/kallistamise vältimine) ja haiguse korral püsida kodus.

16. märtsist alustas tööd häirekeskuse infotelefon 1247, mis aitab vastata peamistele koroonaviirusega seotud küsimustele. Telefon töötab 24/7 ning on tasuta.

Tarbijavaldkonna küsimustele, mis puudutavad reisi tühistamist või pooleli jätmist, ürituste piletite tasu või muude meelelahutuslike teenuste saamata jäämist, aitab vastustega tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti nõuandetelefon 620 1707 tööpäeviti kella 9-18.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses