Uudis

Terviseamet andis loa kiirabibrigaadide koosseisu vähendamiseks

Kuressaare Kiirabi.Foto: Shutterstock

Terviseamet andis tänasest kiirabipidajatele loa ajutiselt brigaadide koosseisu vähendada. Kui tavapäraselt koosnevad kõik kiirabibrigaadid kolmest liikmest, siis häirekeskuse ja kiirabi ülekoormatuse tõttu on kiirabil võimalik teenindada abivajajaid nüüd ka kaheliikmelistes brigaadides.

Terviseamet ei täpsustanud, kui kaua ajutine luba kehtib, kuid selle eesmärk on säästa kurnatusest häirekeskuse ja kiirabi töötajaid, kelle koormus peamiselt koroona testimise tõttu viimasel ajal oluliselt on suurenenud.

Luba annab kiirabitöötajatele leevendust

Sotsiaalministeeriumi tervisearendamise nõuniku Ragnar Vaiknemetsa sõnul suurenes koroona testimise tõttu häirekeskuse kõnede arv ning abivajajateni jõudmine võis mõnevõrra võtta rohkem aega.

“Võimalus teenindada kaheliikmelises brigaadis tagab töötajate tööjõulisuse, kui koormus peaks veelgi suurenema, samuti säästab kiirabitöötajaid võimaliku nakatumise eest,” ütles ta.

Nõuniku kinnitusel on kaheliikmeline brigaad täpselt sama võimekas ja kvaliteetne kui kolmeliikmeline ning see on võimalus, mitte kohustus.

Vaiknemets ütles, et kiirabi hõivatuse suurenemist tuleb ette iga-aastaselt viirusnakkuste erioodil, kui haigustunnustega inimeste pöördumiste arv tõuseb. Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna peaspetsialist Kalev Pahla rõhutas, et kõnealune võimalus ei tähenda, et kergete viirussümptomitega inimesed peaksid kutsuma kiirabi või helistama nõu saamiseks häirekeskusesse. Sellisteks juhtudeks on ööpäeva ringi avatud perearsti nõuandetelefon kuhu saab helistada numbril 1220.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses