Uudis

Terviseamet distantsõppest Tallinnas: viiruse levikut tuleks piirata eelkõige haigete ja lähikontaktsete isoleerimise teel

Foto: Shutterstock

Tallinna linnavõim on tekkinud koroonapuhangu valguses asja tõsiselt võtnud ning eile anti teada uutest koroonaviirusega võitlemise meetoditest pealinna koolides.

Et COVID-19 levikut võimalikult tõhusalt tõkestada, pedagoogid (eelkõige need, kes kuuluvad riskirühma), kasutavad kontakttundide andmisel isikukaitsevahenditena visiire, koolidesse paigaldatakse termokaamerad ning lapsevanemad pääsevad kooli vaid eriloa alusel.

Mõned pealinna koolid rakendavad osalist distantsõpet

Meetmete hulka kuulub muuhulgas ka õpilaste omavaheliste füüsiliste kontaktide vähendamine. See tähendab, et paljud pealinna lapsevanemad said kolmapäeval või neljapäeval e-kirja, milles anti teada, et järgmisest nädalast minnakse koolis üle osalisele distantsõppele.

Mõnes koolis korraldatakse distantsõpe nii, et lapsed käivad nädalas neli päeva koolis, ühe aga on koduõppel. Teises aga, et ühel nädalal ollakse koolis, seejärel aga veedetakse nädal koduõppel.

Viiruse levikut tuleks piirata isoleerides haiged ja lähikontaktsed

Terviseameti kommunikatsioonijuht Simmo Saar ütles distantsõpet kommenteerides, et koroonaviirus, sarnaselt mitmetele teistele nakkushaigustele, levib lähikontaktide kaudu ning seetõttu aitab lähikontaktide vähendamine viiruse levikut ka pidurdada.

Terviseamet on Saare sõnul aga seisukohal, et viiruse ohjamise ja tavapärase elu vahel tuleb leida optimaalne tasakaal. Seega tuleks viiruse levikut piirata eelkõige haigete ja lähikontaktsete isoleerimise teel.

“Kindlasti hindame omavalitsuste initsiatiivi tervisliku elu- ja õpikeskkonna tagamisel. Samuti on koolipidajal õigus ka omalt poolt rakendada täiendavaid nakkustõrjemeetmeid,” märkis Saar veel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.