Uudis

Terviseamet: esineb juhtumeid, kus analüüsivastust oodates viiakse lapsed kooli ja lasteaeda

Terviseameti lõuna regiooni juht Tiia Luht paneb südamele, et enne analüüsivastuse selgumist tuleb arvestada väga suure võimalusega, et see osutub positiivseks.Foto: Sille Annuk / Postimees / Scanpix

Terviseameti lõuna regionaalosakonna juht Tiia Luhti sõnul on viimasel ajal esinenud juhtumeid, kus koroonaviiruse analüüsitulemust ootavad inimesed viivad oma lapsed kooli ja lasteaeda.

Terviseamet paneb kõigile analüüsivastust ootavatele inimestele südamele: enne negatiivse tulemuse selgumist tuleb arvestada väga suure võimalusega, et analüüsitulemus osutub positiivseks.

“Nagu näeme, on SARS-CoV2 levik Eestis püsiv ning nakatuda võib pea kõikjal,” ütles Tiia Luht.

Pingutame lähedaste nimel

Terviseameti spetsialsitid panevad südamele, et jõulud ei peaks olema üksildased. ET sel aastal saaks veeta pühad koos endale kallite inimestega, peaksime aga üheskoos pingutama.

Selleks tuleb hoiduda suurematest pidustustest ja pidada kinni kõigist riigis kehtestatud piirangutest. Ärme unusta ka 28. novembril esimest adventi tähistada turvaliselt ja kõiki ohutusmeetmeid kasutusele võttes.

Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes.

Paljudel inimestel avaldub koroonaviirus kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus.

Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.

Eelista asjaajamisel elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisest elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) – nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumise riski.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.