Uudis

Terviseamet: et lapsed saaksid koolis käia, tuleb piirata huvitegevust

Mari-Anne Härma sõnul on huvihariduse osaline piiramine Tallinnas ja Harjumaal praegu vajalik, et säilitada koolivõrgu toimimine tervikuna.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Terviseameti hinnangul tuleb praeguses olukorras Tallinnas ja Harjumaal tõsiselt kaaluda kõrgema nakkusriskiga huvihariduse ja huvitegevuse ajutist piiramist.

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma sõnul levib koroonaviirus rohkem neid tegevusi tehes, kus inimesed kinnistes ruumides kas valjusti räägivad, laulavad või näiteks mõnda puhkpilli mängivad.

Härma sõnul saab praegu tõdeda, et Eestis on SARS-CoV2 püsiv riigisisene levik, mis on jõudnud ka koolidesse ja huviringidesse. Üldhariduse jätkuva toimimise eesmärgil tuleb alustada sellest, et suuremat nakkuselevikut soodustav huvitegevus, nagu näiteks koori- ja orkestriproovid tuleks järgnevaks kolmeks nädalaks pausile panna.

“Näiteks kooris laulmise puhul eritab õpilane rohkem viirust kui koolitunnis istudes. Huvihariduse osaline piiramine Tallinnas ja Harjumaal on praegu vajalik, et säilitada koolivõrgu toimimine tervikuna.”

Harjumaa koolivõrgu olukorrast parema ülevaate saamiseks võetakse koroonaproov kõigilt Tallinna ja Harjumaa haridusasutuste töötajailt, kes on selleks eelnevalt soovi avaldanud.

Pärast proovide analüüsimsit ja kokkuvõtete selgumist otsustavad terviseamet ja Tallinna linnavalitsus koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga, milliseid täiendavaid meetmeid on õpetajate ja õpilaste kaitsmiseks vajalik rakendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.