Uudis

Terviseamet hoiatab: kauplustes kosmeetikatoodete testreid kasutades riskid nakkuse saamisega

Foto: Shuttersock

Terviseamet manitseb, et kosmeetikakauplustes ühiskasutusel olevate testrite tarvitamisega kaasneb nakkusrisk.

Et suurem koroonapaanika on möödas, hakatakse ilutooteid valides taas üha julgemalt kasutama ka kosmeetikatoodete testreid. Terviseamet soovitab arvestada, et ühiskasutatavate testrite kasutamisel tasub tarbijatel siiski jääda valvsaks.

“Kunagi ei tea, missuguseid bakterid või viirused võisid eelmisest proovijast tootesse sattuda. Ehkki SARS-CoV-2 viirusega kokkupuutumise tõenäosus on langustrendis võib ühiskasutatavate kosmeetikatoodete proovimisel kokku puutuda ka mitmete teiste haigustekitajatega,” nenditakse hoiatuses.

Parimal juhul võib testreile sattunud mikroobidest ravikuuri järgselt vabaneda, halvimal juhul puudub täielik ravi aga sootuks. Selliste haiguste hulka kuulub näiteks tüütu herpesviirus, mis iga mõne aja tagant suupiirkonnas paiknevate villidena taasavaldub.

WHO statistikale tuginedes esineb nn külmaville või ohatist tekitavat herpes simplex-1 viirust ligi 70% elanikkonnal. Kui soovid nimetatud haiguest puutumata jääda, tasub testrite kasutamist võimalusel pigem vältida.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.