Uudis

Terviseamet hooldekeskuse nakkuskoldes tahtlikku hooletust ei tuvastanud

Foto: Shutterstock

Meedias on ilmunud mitmeid artikleid Aarike hooldekeskuse nakkuskoldest, misjuures heidetakse hooldekeskuse töötajale ette pahatahtlikku ja hooletut käitumist, mille tagajärjel tekkis nakkuskolle ja suri mitu hoolealust.

Terviseamet möönab, et tegemist on ääretult tõsiste etteheidetega ning kinnitab, et amet ei ole tahtlikku hooletust tuvastanud.

Terviseamet on tänaseks selgitanud, et hooldaja alustas oma tööpäeva 26. augustil kell 7 ja ei omanud infot, et ta võib olla kokku puutunud COVID-19 positiivse isikuga.

Terviseamet selgitas COVID-19 positiivse testitulemuse saanud inimese lähikontaktsete ringi sama päeva hommikul ehk 26. augustil ajavahemikul kell 10.08-10.29. Küsitluse käigus andis haigestunu teada, et tal on olnud teiste seas kontakt isikuga, kes töötab hooldekodus. 

Seejärel teavitas amet hooldajat lähikontaktsusest, kes andis juhtunust teada hooldekodu juhtidele. Seejärel pöördus hooldekodu tervishoiuteenuse osutaja poole, kes saatis hooldaja kell 10.30 koju.

Niisiis ei ole õigustatud väide, et hooldaja või hooldekodu käitus teadlikult pahatahtlikult või hoolimatult. Terviseameti hinnangul tegutses tervishoiutöötaja pärast isolatsiooniteate saamist korrektselt ning edasised kontaktid puudusid.

Ajakirjanik Maire Aunaste kirjutas tänases Eesti Ekspressis, kuidas tema 90-aastasele emale sai saatuslikuks Aarikese hooldekodus vaktsineerimata hooldajalt saadud koroonanakkus. Kambja valla hooldekodu koroonapuhang pääses hooldekodusse vaktsineerimata töötaja kaudu, nakatus viis töötajat ja 16 hoolealust, kellest kolm surid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.