Uudis

Terviseamet manitseb: koroonaoht pole kadunud. Ööklubides pidusid teha ei tohi

Selliseid üritusi terviseameti kinnitusel praegu teha ei tohiks.Foto: Shutterstock

Terviseamet tuletab meelelahutusasutuste omanikele ja kohalikele omavalitsustele meelde, et ürituste korraldamisel tuleb kinni pidada 2+2 reeglist, sest COVID-19 nakkusoht ei ole kuhugi kadunud.

Terviseameti Lääne regionaalosakonna juhataja Kadri Juhkami sõnul on pärast eelmisel nädalal toimunud kontrollkäike ning saabunud kaebuseid tulnud algatada üle Eesti mitmeid menetlusi meelelahutusasutuste suhtes, kus rikuti valitsuse korraldust, mis keelab ööklubides pidude pidamise.

Keelule vaatamata on paljud sellised asutused ennast avanud ja pakuvad üritusi, mis reklaamide järgi justkui pole tavalised ööklubipeod ning  lubavad järgida ettevaatusmeetmeid.  “Tegelikkuses oli olukord kurb – põhimõtteliselt rikuti kõiki reegleid ning korraldajad ei teinud midagi, et seda olukorda parandada,“ ütles Juhkam.

Tänahommikuse seisuga on terviseametini jõudnud üheksa kaebust ööklubide kohta, osa rikkujate suhtes on algatatud ka menetlused.

“Ööklubi on reeglina koht, kus juuakse ja tantsitakse nõnda, et 2+2 reeglist ei jää midagi järgi – selline tegevus kujutab endast nakkusohtu, mida korraldaja ei saa ka parima tahtmise juures enam kõrvaldada. Soovime kõigile ürituste korraldajatele, kohalikele omavalistustele ja ka külastajatele meenutada, et nakkusoht ei ole möödas ning meist igaühest sõltub edasise leviku ära hoidmine,” ütles Juhkam.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.