Uudis

Terviseamet soovitab järgmise kahe nädala jooksul ära jätta Harjumaal siseruumides korraldatavad üritused

Terviseameti epidemioloogianõunik Irina Dontšenko.Foto: Eero Vabamägi/Postimees/Scanpix

Koroonaviirusesse nakatumiste arv on Eestis taas kasvanud ning eriti kõrge on see Tallinnas, mistõttu soovitab Terviseamet inimestel siseruumides ja ühistranspordis kanda maski. Harjumaal võiks järgmise kahe nädala jooksul ära jätta ka siseruumides korraldatavad üritused.

“Tänase päevaga lisandus Eestisse 57 haigusjuhtu, kusjuures 37 neist on Harjumaal, sealjuures Tallinna viimase kahe nädala nakatumisnäitaja on Eesti keskmisest oluliselt kõrgem,” rääkis Terviseameti epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko.

Ta märkis, et järgmise kahe nädala jooksul tuleks Harjumaal siseruumides korraldatavad üritused ära jätta, sest arvestades Tallinna kõrget nakatumiskordajat, on lähikontakti võimalus viirusekandjaga üha tõenäolisem ning oht saada nakkus rahvarohketest kohtadest üha suurem.

Seetõttu kutsus Dontšenko inimesi ühistranspordis kandma maski ja tegema seda korralikult. Ühtlasi pani ta kõigile inimestele südamele, et haigena ei tohi mingil juhul kodust välja minna.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tõdes, et koroonaviiruse teema on paraku muutunud igapäevaseks ning tuleb tunnistada, et olukord muutub järjest tõsisemaks.

“Kriisi ärahoidmiseks tuleb rakendada ennetusmeetmeid ja ei saa lubada tagantjärele reageerimist,” rääkis Kõlvart ning rõhutas, et Tallinna eripäraks on elanikkonna arv ja rahvastikutihedus, samuti transiit, mistõttu mõjutab Tallinna tegevus epidemioloogilist olukorda kogu riigis.

“Hindame olukorda operatiivselt ning kui on näha, et olukord läheb keerulisemaks, tuleb rakendada täiendavaid meetmeid. Kuid linna tegevusest üksi ei piisa — ka igal inimesel tuleb anda oma panus, sest keegi meist ei soovi rangemaid piiranguid,” ütles Kõlvart.  

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.