Uudis

Terviseamet soovitab jätta ära kõik kogunemised: isegi vastlaliug tuleks teha privaatselt mäenõlvalt

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno sõnul lubavad Eestis praegu kehtivad piirangud teatud tingimuste täitmisel koguneda, kuid terviseamet soovitab avalikud üritused lähiajal siiski ära jätta.Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp / Scanpix

Terviseamet kutsub inimesi üles mõtlema, kuidas tähistada eelseisvat sõbrapäeva ja vastlaid ohutult, sest koroonaviirus on levinud ulatuslikult üle kogu Eesti ning vaktsineerimisega hõlmatus pole veel piisav selleks, et saaksime end nakkusohu ees kaitstuna tunda.

Nakkusoht on väga suur

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno teatel on epidemioloogiline olukord piisavalt tõsine selleks, et jätta ära kõik kogunemised ning isegi vastlaliug tuleks teha privaatselt mäenõlvalt.

Lanno ütles, et pühapäevasel sõbrapäeval tasub teha sõbrale parim kingitus ja saata talle virtuaalne tervitus või helistada. Nii hoiame üksteise tervist ja anname lootust, et kui piirangutest kinni peame, saame ühel kenal päeval taas silmast silma kohtuda.

Eestis kehtivad COVID-19 leviku takistamiseks üleriigilised piirangud, mis lubavad teatud tingimuste täitmisel koguneda, kuid Terviseamet soovitab avalikud üritused lähiajal ära jätta.

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma sõnul ei ole ka pidustused töökohtades praegu ohutud, mistõttu võiks vältida traditsioonilisi ühiseid vastlaüritusi ja kollektiivset vastlakuklite söömist.

Härma selgitas, et kui üldse midagi kõne alla võtta, siis kõikide lähiaja tähtpäevade puhul tuleks eelistada välitingimustes läbiviidavaid üritusi, kuid ka seal tuleb hoida teistega ohutut, vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Koolivaheaeg tuleks veeta Eestis

Veebruari lõppu jääb ka koolivaheaeg ning Eesti Vabariigi 103. aastapäeva tähistamine 24. veebruaril.

Eelmise koolivaheaja näitel kasvas koroonaviirusesse nakatumine märkimisväärselt, sest kaotati valvsus ja piirangutest ei peetud kinni. “Meie soovitame koolivaheajaks kindlasti Eestisse jääda, hoiduda rahvarohketest paikadest ja kanda isikukaitsevahendeid,” ütles Härma.

Vabariigi aastapäeva riiklikele pidustustele saab tänavu kaasa elada kodudes televisiooni vahendusel. Päev algab riigilipu piduliku heiskamise ülekandega kell 7.30 Eesti Televisioonis.

Mari-Anne Härma sõnas, et kuigi eestlased on kõva laulurahvas, siis sellel vabariigi sünnipäeval tuleb koorilaulud ja kontserdid asendada ohutumate tegevustega. “Ka koolikontserdid ja aktused ei ole ohutud – pidulikku päeva saab tähistada ka klassipõhiselt,” soovitas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.