Uudis

Terviseamet soovitab koolides koroonatestimised lõpetada

Terviseameti peadirektori kohusetäitaja Mari-Anne Härma.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma märkis kolmapäeval, et lähiajal tuleb üle vaadata Eestis tervikuna kehtivad vaktsineerimise ja isolatsiooni strateegiad.

Terviseameti eesmärk on vältida olukorda, kus oleme novembriks jõudnud haiglaravi vajaduse punase tasemeni. “Selleks, et seda pidurdada, on vaja keskenduda Tallinnale ja Harjumaale, kus nakatumine on kasvamas. Nakatumine Harjumaal dikteerib haigestumist terves Eestis,” märkis Härma. 

Niisiis ei saa praeguse vaktsineerimisega hõlmatuse juures välistada uusi piiranguid. Küll aga peab Härma sõnul otsuste tegemine tuginema haiglaravi näitajatel, mis on praegu prognoositust madalamal tasemel. “Kuigi nakatumisarvud kasvavad, siis haiglaravi koormus on veel madal,” kinnitas ta.

Härma sõnul on nüüd, kus kool on kestnud kuu aega, näha, et koolides nakatumised moodustavad 9,24 protsenti nakatumistest ja ei kasva prognoositud kiirusega. “94 protsenti neist nakatumistest on olnud sümptomitega nakatumised. Lapsed nakatuvad kõigepealt kodus ja seejärel koolis,” märkis Härma.

Härma tõi kolmapäevases infotunnis veel välja, et koolidesse jõudnud viirus suudetakse üldiselt kiiresti kontrolli alla saada ning suurt levikut seal ei toimu. Härma kinnitusel tegi terviseamet sotsiaalministeeriumile ka ettepaneku lõpetada koolides testimised ja vaadata üle õpilaste isolatsioonikohustused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.