Uudis

Terviseamet: toimunud on muudatus COVID-19sse haigestunute vanuselises jaotuses ning nakatutakse peamiselt koolis ja tööl

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Hanna Sepp.Foto: kuvatõmmis

Tänasel koroonaviiruse olukorda kajastaval pressikonverentsil ütles terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Hanna Sepp, et toimunud on muudatus COVID-19sse haigestunute vanuselises jaotuses.

Kui mõne aja eest haigestusid peamiselt 30–40aastased ja neist generatsioon vanemad ehk 60–69aastased, siis eelmisel nädalal oli nakatunute seas enim kooliõpilasi ja 40–49aastaseid. Kuna haigestunute hulgas on üha rohkem vanemaealisi, suureneb lähiajal tõenäoliselt ka haiglaravi vajajate hulk.

Nakatutakse peamiselt koolis ja tööl

Sepa sõnul nakatutakse praegu peamiselt koolis ning tööl, kust kantakse viirus ka perre lähikontaktsetele, sealt aga omakorda tagasi kooli ja tööle.

Nakatumine kasvab nii alla kui üle 50aastasete vanuserühmas. Eriti selgelt on kahel viimasel nädalal olnud aga näha üle 50aastaste nakatumise tõus, millest võib järeldada, et lähinädalail suureneb ka hospitaliseeritute osakaal.

Ida-Virumaal on olukord leevenemas

Positiivsena tõi Sepp välja olukorra leevenemise Ida-Virumaal, kus on üle pika aja haigestumus pidurdunud ja esimest korda uusi nakkusjuhtusid vähem kui tervenenuid. Vähenenud on ka välismaalt Eestisse toodud haigusjuhtude oskaal.

Ta lisas, et haiguse üleriigilist varjatut levikut endiselt ei ole, on kolded, mis on terviseametil hästi kontrolli all.

“Näeme, et valdavalt ehk ligi 85%-l juhtudest suudab terviseamet tuvastada, kus nakatumised toimusid. See tähendab, et meil on hõlbus leida lähikontaktsed ja nad isolatsiooni suunata ning piirata nende kaudu viiruse levikut,” rääkis Sepp.

Ta lisas, et Balti riikidest on viiruse levik kõrgeim Eestis, järgneb Leedu ja siis Läti. Põhjamaadega võrreldes oleme nii-öelda keskmiste hulgas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.